Eventy

09.07
2020

SysOps/DevOps Online MeetUp #13

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzynasty MeetUp Online!

 • 14:55 Czekamy na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 15:00 Prelekcja #1: Private AWS cloud with LocalStack – Filip Rachwalak

  Podczas wystąpienia Filip Rachwalak zaprezentuje framework LocalStack oraz opowie, w jaki sposób jest on wykorzystywany w F-Secure. Pokaże jak stworzyć lokalną chmurę AWS, w której można mocować większość usług Amazona, takich jak np. Buckety S3, kolejki SQS, rekordy DynamoDB oraz opowie jak można całkowicie offline testować swoje skrypty i aplikacje na co dzień łączące się do prawdziwych usług przez API.

  Filip Rachwalak - Senior Systems Engineer w F-Secure. Filip rozpoczynał w 2016 roku jako Python developer, lecz szybko jego obowiązki zaczęły oscylować wokół wdrażania kodu, automatyzacji testów oraz rozwijania infrastruktury. Krótko potem, w czasie migracji do chmury Amazona, odkrył świat AWS'a, w którym już pozostał. Dziś prowadzi zespół DevOpsów opiekujący się istniejącą infrastrukturą, wdrażaniem nowych produktów oraz ich migracją do AWS. W wolnej chwili prowadzi wewnętrzne szkolenia w stylu ``From Zero to Hero`` również z zakresu chmury Amazona.

 • 16:00 Prelekcja#2: Umowa w pracy SysOpsa i DevOpsa by TechPrawnik - Przemysław Caputa

  Jak pracować, by nie mieć prawnych problemów? O czym pamiętać ustalając warunki? Wszak umowa umowie nierówna, zwłaszcza gdy pracujesz na B2B czy UoD, wtedy nagle znika urlop, a szef dzwoni o 4.00 w sobotę, bo przecież może. O tym, czym różnią się umowy i na co uważać, opowie Przemysław Caputa, znany jako TechPrawnik.

  Przemysław Caputa - specjalista od prawa i IT, potrafiący poruszać się w obu obszarach. Specjalizuje się w przepisach dotyczących IT, zwłaszcza w danych osobowych (RODO) i prawach autorskich (IP). Koordynuje projekty wdrożenia w firmach i instytucjach, w tym dla dużych międzynarodowych spółek. Odpowiada też za projektowanie produktów i rozwiązań IT od strony prawnej, tak by były zgodne z prawem zarówno na frontendzie jak i backendzie. Tłumaczy z języka prawniczego na informatyczny. Członek SloathEye – zwycięskiego zespołu podczas Global Legal Hackathon 2020 w Warszawie.

Link do transmisji: https://meetup.sysopspolska.pl/

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂