Eventy

23.07
2020

SysOps/DevOps Online MeetUp #14

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czternasty MeetUp Online!

 • 14:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 15:00 Prelekcja #1: Małe i duże kłamstewka w świecie IT - Robert Konik

  Świat IT jest pełny abstrakcji, a strony produktowe rozwiązań pełne ficzerów. Nasze aplikacje muszą być dostępne, jak więc się w tym odnaleźć? W trakcie prelekcji Roberta Konika dokonamy przeglądu technologii, zajrzymy do ich wnętrza, omówimy porażki i sukcesy. Po spotkaniu zapraszamy do dzielenia się w ramach Q&A osobistymi przygodami z oprogramowaniem IT.

  Robert Konik - zamiłowanie do komputerów zaszczepił w nim ojciec, więc po podwórku IT biega od wczesnych lat młodości. W ramach projektów dla międzynarodowego studia startupowego zajmował się koncepcją i przygotowaniem infrastruktury od wczesnych etapów rozwoju produktu aż po środowiska produkcyjne, a także ich późniejszym utrzymaniem. Od dłuższego czasu wspiera klientów i developerów w zakresie tworzenia rozwiązań z wykorzystaniem dobrodziejstw Cloud Native Infrastructure. W dziale Global Digital Solutions DB Schenker odpowiada za projektowanie, przygotowanie i utrzymanie środowisk cloud.

 • 16:00 Prelekcja#2: Integracja Hashicorp Vault z Kubernetesem oraz Gitlabem. Granualny poziom dostępów per pipeline, per zespół, per aplikacja - Wojciech Kokorzycki

  W trakcie prelekcji Wojciech Kokorzycki omówi niezbędne do prezentacji podstawy Vaulta, Kubernetesa i Gitlaba. Wyjaśni jak działają polityki Vaulta i jego integracje oraz opowie, jak działają runnery Gitlaba w Kubernetesie. Dowiemy się jak zintegrować Vaulta z Kubernetesem i Gitlab CI oraz jak zautomatyzować tworzenie polityk per zespół, per repo/pipeline oraz per każdy mikroserwis w Kubernetesie. Na koniec Wojtek podzieli się wiedzą dotyczącą dodawania kolejnego środowiska do Vaulta poprzez pipelinie CI.

  Wojciech Kokorzycki - oryginalnie z Trójmiasta, gdzie pracował w kilku mniejszych firmach IT. Na początku na stażach klepiąc web i front, potem jako Python Dev i DevOps w startupie Clusterone. Był lokalnym aktywistą wielu NGO między innymi rozkręcił Hackerspace Trójmiasto. Obecnie mieszka w Londynie, gdzie pracował dla cybersecurity scale-up’u Callsign, dostarczającego rozwiązania cyberbezpieczeństwa (autoryzacja, autentykacja i policy engine) dla dużych międzynarodowych banków. Pracował też w Mastercardzie jako DevSecOps nad systemem płatności dla banków centralnych z różnych krajów świata. Obecnie Wojtek jest kontraktorem dla British Telecom jako DevOps Eng.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

Nie odnaleziono żadnych eventów

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂