Eventy

10.09
2020

SysOps/DevOps Online MeetUp #17

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na siedemnasty MeetUp Online!

 • 14:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 15:00 Prelekcja #1: „IT w sektorze płatniczym i bankowym - aktualne wymogi regulacyjne” - Michał Sas

  Sektor finansowy jest jedną z najbardziej uregulowanych gałęzi gospodarki. Dotyczy to również technologii informatyczno-komunikacyjnych, jakie wykorzystują podmioty z tego sektora. W trakcie prelekcji Michał Sas omówi wybrane wytyczne Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego, Komisji Nadzoru Finansowego i standardy organizacji płatniczych, a także ogólne zasady zarządzania systemem IT, wynikające z obowiązujących przepisów i stosowanych standardów.

  Michał Sas - od ponad 5 lat związany z prawnymi aspektami nowych technologii. Od 2016 współpracuje z Fundacją FinTech Poland, zajmującą się badaniem i wspieraniem rozwoju innowacji technologicznych w sektorze finansowym. Oficer ds. zgodności jednej z polskich instytucji finansowych.

 • 16:00 Prelekcja #2: „DNS z perspektywy bezpieczeństwa i automatyzacji” - Piotr Głaska

  Nic tak nie przeszkadza w środowiskach DevOps, jak konieczność oczekiwania na ręczne obsłużenie zgłoszenia odnośnie utworzenia lub zmiany wpisu w DNS lub przydziału adresów IP. W trakcie prezentacji Piotr Głaska przedstawi jak można zautomatyzować zarządzanie DNS oraz adresacją IP w różnych środowiskach private/public cloud. W pierwszej części prelekcji Piotr pokaże również na bazie realnych przypadków malware, w jaki sposób atakujący wykorzystują DNS do swoich potrzeb.

  Piotr Głaska - Senior Solutions Architect w Infoblox. Zajmuje się stroną techniczną rozwiązań związanych z Secure DNS. Od ponad 3 lat specjalizuje się w wykorzystaniu DNS w systemach cyberbezpieczeństwa. Posiada doświadczenie w zakresie zarządzania, projektowania i wdrażania rozwiązań sieciowych nabyte przez ponad 20 lat pracy w firmach różnego typu, od service providera, poprzez integratora, po producentów rozwiązań sieciowych i cybersecurity. Certyfikowany inżynier Cisco CCIE Emeritus #15966.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂