Eventy

24.09
2020

SysOps/DevOps Online MeetUp #18

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na osiemnasty MeetUp Online!

 • 14:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 15:00 Prelekcja #1: „Automatyczne testowanie w Infrastructure as Code” - Maciej Raszplewicz

  Kod tworzący infrastrukturę to też kod i jako taki powinien być testowany automatycznie. W trakcie prezentacji Maciek przedstawi kilka pojęć z zakresu testowania oprogramowania, zademonstruje jak można podejść do testowania kodu IaC (kodowanie na żywo) oraz pokaże dlaczego niektóre narzędzia IaC lepiej nadają się do bycia testowanymi niż inne. Na koniec usłyszycie opinię Maćka na temat przyszłości tworzenia infrastruktury kodem.

  Maciej Raszplewicz - posiada ponad 15-letnie doświadczenie w IT. Był już analitykiem, programistą, architektem, liderem technicznym. Uczestniczył w wielu projektach, zarówno tych małych jak i dużych, głównie w telekomunikacji i ubezpieczeniach. Dość sprawnie programuje w kilku językach (m.in. Java, GO, C#, TypeScript, Python). Zawsze lubił wnikać w to, jak software działa ``w bebechach`` i rozwiązywać problemy produkcyjne. Budował platformę IaC/DevOps dla jednej z większych firm ubezpieczeniowych w Europie. Obecnie CTO i główny developer w startupie DevOpsowym DevOpsBox.

 • 16:00 Prelekcja #2: „Projekty bazodanowe w Azure Data Studio” - Tomasz Libera

  Azure Data Studio to bezpłatne, wieloplatformowe narzędzie, które miało premierę dwa lata temu. Od tamtego czasu zdobywa coraz większą popularność m.in. dzięki integracji z git, obsłudze Jupyter Notebooks oraz wielu możliwościom dostosowania ustawień. W ramach prelekcji Tomek przedstawi najnowszą możliwość (cały czas w wersji Preview), jaką jest obsługa projektów bazodanowych, zawierających uporządkowane definicje wszystkich obiektów. W połączeniu z systemem kontroli wersji pozwalają one na łatwe zarządzanie zmianami w bazie danych, wdrażanie ich, czy porównywanie schematów bazy i zawartości projektu.

  Tomasz Libera - Microsoft MVP Data Platform, MCT. Pracuje w WSZiB w Krakowie jako DB Developer, rozwijając system zarządzania uczelnią. Aktywny członek Data Community Poland, lider krakowskiego oddziału grupy, organizator konferencji. Prowadzi zajęcia dla studentów, a także autoryzowane i autorskie szkolenia z zakresu Platformy Danych Microsoft. Prelegent na konferencjach SQLDay, SQL Saturday i Global Azure Bootcamp. Pasjonat kolarstwa i maratonów MTB.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂