Eventy

16.04
2020

SysOps/DevOps Online MeetUp #4

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czwarty MeetUp online!

 • 14:55 Czekamy na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 15:00 Prelekcja #1: “Co mi Pan tutaj Intune’ujeee? – czyli kilka konkretów na temat Microsoft Intune” – Marcin Chrzęst

  Podczas prelekcji omówione zostaną możliwości rozwiązania Microsoft Intune do zarządzania urządzeniami w firmie i nie tylko. Poza tzw. Mobile Device Management porozmawiamy o zarządzaniu aplikacjami na urządzeniach mobilnych tzw. Mobile Application Management i jak można je wykorzystać do szybkiego i prostego zarządzania telefonami, tabletami oraz komputerami. Skonfigurowana infrastruktura wraz z przygotowanymi telefonami pod wodzą Intune będą smacznym owocem prezentacji. W ruch pójdzie konsola portalu Microsoft Azure, Office 365. A na deser opis dla fanów jabłuszka: jak założyć swoją organizację w Apple Business Manager, kiedy zarządzamy produktami firmy Apple w firmie.

  Marcin Chrzęst – na co dzień Azure Support Consultant w firmie Predica, działający w obszarze Azure Infrastructure, Cloud Security oraz Microsoft 365. Fan rozwiązań i produktów firmy Microsoft. Prywatnie emerytowany instruktor samoobrony, amator koszykówki, a także fan nowinek technologicznych z obszaru Cloud.

 • 16:00 Prelekcja#2: “AWS Step Functions – Co polubiłem i znienawidziłem w orkiestracyjnym serwisie AWS” – Grzegorz Lysko

  Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się do czego mógłbyś użyć AWS Step functions? Podczas tej prezentacji Grzegorz podzieli się swoim doświadczeniem i opowie o możliwościach zastosowania serwisu do orkiestracji Amazona. Przedstawione zostaną wady i zalety serwisu. A na koniec prelekcji dowiesz się jak Pega użyła Step functions by stworzyć Database Upgrade Service.

  Grzegorz Lysko - Principal Cloud Development Architect w Pegasystems - generalista z ponad 10 letnim doświadczeniem. Obecnie pasjonat rozwiązań chmurowych w szczególności bazując na AWS. Projektowanie mikroserwisów i aplikacji serverless cieszy go prawie tak samo jak dobre jedzenie, a Nienawiść do powtarzalnych czynności wywołuje u niego odruch automatyzacji.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂