Eventy

07.05
2020

SysOps/DevOps Online MeetUp #6

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na szósty MeetUp online!

 • 14:55 Czekamy na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 15:00 Prelekcja #1: „Podłączamy VMki do sieci - tylko jak?” – Dawid Deja

  Pojawienie się technologii wirtualizacji umożliwiło powstanie chmury obliczeniowej, ale spowodowało też pojawienie się nowych wyzwań. Jednym z nich jest podłączenie wszystkich maszyn wirtualnych do sieci w sposób bezpieczny i niezawodny, a także, szczególnie w przypadku dużych chmur, łatwo zarządzalny. Podczas prezentacji Dawid przedstawi kilka istniejących rozwiązań umożliwiających łączenie maszyn wirtualnych za pomocą sieci oraz uchyli rąbka tajemnicy zdradzając, jak to jest zrobione w OVHcloud.

  Dawid Deja - posiada ponad pięcioletnie doświadczenia w technologiach chmurowych i Pythonie. Aktualnie pracuje nad rozwojem sieci wirtualnych dla produktu Public Cloud w OVHcloud jako DevOps. Prywatnie miłośnik gier planszowych i piwa.

 • 16:00 Prelekcja#2: „’Privacy by design’ oraz ‘privacy by default’ w projektach informatycznych” – Anna Materla

  W trakcie prelekcji Anna przedstawi jedne z najważniejszych zasad RODO. Opowie, co oznacza pojęcie ochrony danych w fazie projektowania (privacy by design) oraz domyślnej ochrony danych osobowych (privacy by default). Zdradzi również, na co zwrócić uwagę w zakresie przepisów o ochronie danych osobowych projektując systemy informatyczne. Ania zaprezentuje temat na kilku przykładach właściwego i nieprawidłowego zastosowania zasad RODO.

  Anna Materla - radca prawny w Kancelarii Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy. Specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych, IP/IT oraz prawie gospodarczym. Entuzjastka nowych technologii i ich wpływu na prawo.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂