Eventy

14.05
2020

SysOps/DevOps Online MeetUp #7

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na siódmy MeetUp Online!

 • 14:55 Czekamy na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 15:00 Prelekcja #1: „Azure Policy w akcji, po co to komu?” – Piotr Rogala

  Na zastanowienie się nad zabezpieczeniem przed wpadkami na produkcji poświęcamy za mało czasu. Oczywiście testy to najlepsze rozwiązanie, ale co w przypadku budowania standardu czy procedur w organizacji, gdzie wdrażamy nasze projekty? Budowanie automatyzacji to najlepszy sposób na standaryzację, ale czy DevOpsi mają pojęcie jakie zagrożenia mogą przynieść deploymenty, kiedy przestają spełniać np. zasady polityki bezpieczeństwa lub wdrażają zabronione zasoby? Podczas prezentacji Piotr Rogala opowie jak korzystać z Azure Policy, aby zabezpieczyć infrastrukturę w chmurze na poziomie organizacji.

  Piotr Rogala - ekspert w dziedzinie IT, prywatnie kierowca rajdowy. Obecnie pracuje w firmie Nordcloud, gdzie zajmuje się rozwiązaniami chmurowymi w oparciu o rozwiązania Microsoft Azure. Od trzech lat odznaczany nagrodą Most Valuable Professional przez firmę Microsoft. Prowadzi certyfikowane szkolenia, organizuje i uczestniczy jako prelegent w wielu warsztatach oraz konferencjach. Prowadzi grupę Microsoft Azure User Group Poland we Wrocławiu.

 • 16:00 Prelekcja#2: „Intune w Twoim (małym) przedsiębiorstwie” – Jakub Piesik

  Modern Management jest ostatnio bardzo popularnym słowem, dlatego Jakub Piesik pokaże co można osiągnąć wdrażając do swojej (małej) firmy Intune - począwszy od integracji z Azure AD oraz Office 365, po konfiguracje systemów, Administrative Templates, wdrażanie aplikacji oraz zarządzanie urządzeniami. Na samym końcu dowiemy się czegoś więcej o połączeniu z lokalnym AD.

  Jakub Piesik - samouk, wiecznie zabiegany człowiek. Pod adresem piesik.me prowadzi swojego bloga, którego można podsumować zdaniem: M365 in a Nutshell, bo porusza się wokół całego Microsoft 365, a nie skupia się tylko na Enterprise Mobility. Nie straszne mu poznawanie nowych rozwiązań, a ostatnio ostro próbuje pracować z Powershellem, aby zautomatyzować swoją pracę.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂