Eventy

21.05
2020

SysOps/DevOps Online MeetUp #8

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na ósmy MeetUp Online!

 • 14:55 Czekamy na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 15:00 Prelekcja #1: „Github in action” – Marek Grabarz

  Blisko pół roku temu do platformy Github został dodany Github Actions i od razu spotkał się z dużym zainteresowaniem w środowisku programistów oraz inżynierów DevOps. Czym jest Actions, jak w oparciu o niego można zbudować procesy CI/CD oraz DevOps i wreszcie, w jaki sposób skonfigurować i wdrożyć infrastrukturę chmurową dla projektu? Co działa, a w których miejscach czekają pułapki? Prelekcję poprowadzi Marek Grabarz, który odpowie na wcześniej zadane pytania oraz na podstawie kilku dem pokaże Github Actions w akcji!

  Marek Grabarz - wielbiciel technologii i rozwiązań chmurowych, takich jak Technology Advisor w Protopia, Microsoft Azure MVP oraz Microsoft Certified Trainer. Prowadzi bloga grabarz.pl, na którym dzieli się wiedzą na temat architektury IT.

 • 16:00 Prelekcja #2: Jak zbudować nowy bank, korzystając z podejścia DevOps” – Marcin Mączka i Przemek Dygdoń

  Podczas prezentacji Marcin i Przemek opowiedzą o tym, jak zastosowali podejście DevOps przy dużym projekcie dostarczanym jako „waterfall” w bankowości. Projekt ten oparty był o heterogeniczne technologie, w tym mainframe i rozwiązania Microsoft, a oprócz tego obejmował przeniesienie i dostosowanie rozwiązań. Działały nad nim dwa oddzielne zespoły od infrastruktury i aplikacji, a całość posiadała wyśrubowane standardy bezpieczeństwa, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Prelegenci opowiedzą o wyzwaniach, jakie napotkali oraz o zastosowanych rozwiązaniach.

  Marcin Mączka - DevOps & Architecture Lead w Accenture. Ekspert od wdrażania rozwiązań IT, praktykujący po obu stronach stołu. Menedżer w różnych organizacjach IT. Swoje doświadczenie zdobywał pracując dla bankowości detalicznej i korporacyjnej, branży ubezpieczeń oraz w cyfrowych usługach pocztowych.
  https://linkedin.com/in/marcinmaczka/

  Przemek Dygdoń - Technology Architecture & Project Lead w Accenture. Na co dzień zarządza operacjami i infrastrukturą IT oraz dużymi wdrożeniami systemów informatycznych. Swoje doświadczenie zdobywał w konsultingu technologicznym dla usług finansowych w szczególności dla bankowości detalicznej.
  https://linkedin.com/in/przemyslawdygdon/

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂