Eventy

28.05
2020

SysOps/DevOps Online MeetUp #9

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dziewiąty MeetUp Online!

 • 14:55 Czekamy na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 15:00 Prelekcja #1: „Azure DevOps - czy to już koniec Jenkinsa?” – Gerard Larwa, Łukasz Sołtysiński, Maciej Ptak

  Stary, dobry Jenkins jest nadal wystarczający dla obecnych rozwiązań IT. Czy mimo wszystko powinien zostać zastąpiony przez nowsze rozwiązania np. Microsoft - Azure DevOps? Trio z firmy Accenture, czyli Gerard Larwa, Łukasz Sołtysiński i Maciej Ptak, porównają Azure DevOps i Jenkinsa pod względem najważniejszych kryteriów oceny narzędzi DevOps i spróbują odpowiedzieć na postawione wcześniej pytanie.

  Gerard Larwa - DevOps Engineer w Accenture. Absolwent informatyki WAT w Warszawie. Entuzjasta nowych technologii. W Accenture pracuje jako DevOps Engineer, obecnie głównie w obszarze BI opartym na stacku technologicznym Microsoftu, w tym także Azure DevOps. Posiada również doświadczenie w tworzeniu testów automatycznych z wykorzystaniem Selenium oraz Appium.
  https://www.linkedin.com/in/gerard-larwa/

  Łukasz Sołtysiński - DevOps Engineer w Accenture. Aktualnie tworzy rozwiązania CI/CD dla zespołów zajmujących się Salesforce oraz aplikacjami mobilnymi. Dodatkowo intensywnie pogłębia swoją wiedzę na temat platformy Azure oraz jej wykorzystania w procesie tworzenia oprogramowania. Prywatnie miłośnik motoryzacji oraz gier komputerowych.
  https://www.linkedin.com/in/łukasz-sołtysiński/

  Maciej Ptak – DevOps / DevSecOps Engineer w Accenture. Specjalizuje się we wdrażaniu ciągłej integracji w “szytym na miarę” procesie dostarczania oprogramowania. Na co dzień pracuje z platformą Salesforce, Azure DevOps oraz AWS.
  https://www.linkedin.com/in/mvcias/

 • 16:00 Prelekcja #2: “Proces wytwórczy hurtowni danych w chmurze” – Jakub Wawrzyniak

  W trakcie prezentacji Jakub Wawrzyniak pochyli się nad zagadnieniem wytwarzania hurtowni danych w chmurze w oparciu o usługi platformy Microsoft Azure. Dowiemy się jak zapewnić stałe wdrożenie rozwiązań analitycznych w chmurze oraz jak zagwarantować, że wdrożenie nowego wydania zakończy się sukcesem. Dodatkowo Jakub omówi kluczowe aspekty takiego wdrożenia.

  Jakub Wawrzyniak - architekt Danych i Developer Team Leader w TIDK, doktorant naukowy związany z Instytutem Informatyki Politechniki Poznańskiej. Zaangażowany jest w koordynowanie i realizację projektów z obszarów AI, BI, Big Data, zaawansowanej analityki, w tym w oparciu o chmurę publiczną oraz rozwiązania on-premise.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂