Eventy

21.09
2017

SysOps / DevOps Polska MeetUp #23

Oddział Aviva w Gdański Business Center, ul. Inflancka 4a

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwudziesty trzeci MeetUp w Warszawie! Uwaga! Na tym MeetUpie wyjątkowo zmieniamy godzinę startu. Spotykamy się o 18:30. 

 • 18:30 Networking!
 • 19:00 Prelekcja #1: „Jenkins as Code” - Łukasz Szczęsny i Marcin Zajączkowski

  Joby w Jenkinsie (tak samo jak w innych narzędziach CI/CD) mogą być tworzone i aktualizowane ręcznie przy użyciu UI. W przypadku gdy ich liczba jest niewielka nie ma z tym problemu, jednak gdy firma się rozwija i przybywa projektów może się okazać, że nagle mamy ich setki, a nawet tysiące. Można napisać kawałek skryptu, który zrobi to po API? Lepiej, ale trudno tego typu skrypty utrzymywać i testować. Na szczęście jest lepszy sposób!

  Podczas prezentacji Łukasz opowie o tworzeniu skalowalnego rozwiązania CI/CD opartego na Jenkinsie z wykorzystaniem Job DSL-a, Jenkins Pipeline oraz Ansible'a. Oczywiście będzie demo, podczas którego postawi w pełni funkcjonalną instancję Jenkinsa za pomocą jednego kliknięcia!

  Łukasz jest wielkim fanem Free and Open Source Software i Open Hardware. Współorganizuje spotkania Warszawskiej Grupy Użytkowników Linuksa. Jakiś czas temu zakochał się w automatyzacji i ta miłość trwa nadal.

 • 20:15 Prelekcja #2: „CDN w GOG.com - od usługobiorcy po dostawcę” - Łukasz Buczyński i Michał Gruchała

  Prelegenci opowiedzą jak stworzyli własną usługę CDN, pod własne, unikalne potrzeby. O problemach z wydajnością, o skalowaniu usługi oraz o jej pełnej automatyzacji. Czy w dobie rozwiązań chmurowych w ogóle warto to robić?

  Łukasz Buczyński (Head of IT) oraz Michał Gruchała (Technical Producer) od ponad 10 lat związani z branżą internetową, obecnie odpowiedzialni za dystrybucję cyfrową gier dla milionów graczy na całym świecie.

 • 21:30 Pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂

Pobierz raport