Eventy

19.08
2021

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #38

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty ósmy MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: „Datadog - Modern Cloud Monitoring as a Service” - Grzegorz Bołtuć i Radosław Zduński

  DataDog jest nowoczesną platformą do monitorowania sieci, infrastruktury, aplikacji, konteneryzacji oraz notyfikacji na wielu poziomach. Jest ona podzielona na 9 modułów, a co ciekawe, przy wykorzystaniu rozwiązań SaaSowych, każdy z nich możemy stosować osobno. Dzięki DD otrzymujemy także system monitorowania All in One. Podczas prezentacji dowiecie się, jak wykorzystać to narzędzie w różnych infrastrukturach oraz na czym skupić swoją uwagę, chcąc pomóc klientowi w szybkiej i skutecznej pracy.

  Grzegorz Bołtuć - doświadczony DevOps skupiony na branży finansowej i start-upach. Doskonale odnajduje się w strukturach AWS, GCP, K8s, Docker, Ansible, Helm, Terraform i ELK. Mocno promuje rozwijanie kultury devops z wykorzystaniem DataDog. Swoje umiejętności potwierdził certyfikatami RedHat, GCP i Kubernetes.

  Radosław Zduński - obecnie Cloud DevOps. 10-letnie doświadczenie zdobywał w branży farmaceutycznej, finansowej, pocztowej i telekomunikacyjnej w międzynarodowych korporacjach. Specjalizuje się w usługach GCP, takich jak GKE, GCE, GCS, ale ma również szerokie doświadczenie w architekturze opartej na AWS. Dodatkowym spektrum zainteresowań Radka jest GitOps w Ansible i Terraform. Jest specjalistą w dziedzinie technologii informatycznych z tytułem magistra. Koncentruje się na sieciach systemów komputerowych i telekomunikacyjnych. Posiada certyfikację w GCP i RHEL.

 • 18:00 OPEN MIKE

  Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 18:05 Prelekcja #1: „Droga do NoOps, na przykładzie...” - Jan Kacik

  Na wstępie będzie krótko o tym, co to NoOps, jak to się ma do DevOpsowania i czy jest w tym jakiś sens. Potem Janek Kacik, przytaczając doświadczenia swojego teamu, powie, jak wygląda obecna droga jednego z jego klientów w tym kierunku. Dowiecie się, co było zrobione dobrze oraz dużo o tym, co nie zadziałało. Na koniec poznacie wnioski zespołu Janka i zmiany, jakie nastąpiły w infrastrukturze, aby ułatwić pracę zespołu.

  Jan Kacik – od paru miesięcy tworzy filmiki na YouTube na kanale Mały Kat, w IT pracuje od ponad ośmiu lat. Nie lubi się nudzić, dlatego często pracuje nad projektami na boku, przez co, mimo względnie krótkiego stażu pracy, miał już przyjemność pracować w ponad kilkunastu projektach dla międzynarodowych firm. Fan chmury i automatyzacji, który wierzy że DrinkOps w małych ilościach nikomu nie szkodzi.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂

Summary
Event
SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #38
Location
ONLINE, online,
Starting on
19 Sierpień 2021
Ending on
19 Sierpień 2021
Description
DataDog, NoOps
Offer Price