Eventy

09.09
2021

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #39

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty dziewiąty MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: „GitOps. Konfiguracja środowisk w funkcji presji czasu” - Piotr Mińkowski

  Rozwiązania CI/CD znane są od wielu lat i skutecznie wspierają wytwarzanie, jak i utrzymanie aplikacji. W ostatnich latach wzrost popularności platform aplikacyjnych opartych o Kubernetes, takich jak choćby Red Hat OpenShift Container Platform, spowodował konieczność modernizacji również w tym zakresie. Tradycyjne środowiska CI/CD coraz częściej ustępują miejsca nowoczesnym rozwiązaniom pracującym na platformach aplikacyjnych, które znacznie lepiej przygotowane są do współczesnych wymagań jednocześnie pozwalając skutecznie monetyzować obecną wiedzę uzyskaną w przeszłości. Red Hat Openshift Pipelines, jak wskazuje nazwa, wspiera proces CI poprzez budowanie pipeline'ów prowadzących przez proces budowania artefaktów, ochrony aplikacji, budowania obrazów kontenerów itd. Red Hat OpenShift GitOps natomiast znakomicie wspiera deklaratywne wdrażanie aplikacji i zapewnia pełne panowanie nad ich konfiguracją wprost z kodu utrzymywanego w repozytoriach Git. Odrobina teorii poparta demonstracją pozwoli zrozumieć, w jaki sposób opanować procesy CI/CD w nowoczesnych środowiskach platform aplikacyjnych bez zbędnych nakładów czasowych, jak i finansowych.

  Piotr Mińkowski aktualnie pracuje jako Solution Architekt w Red Hat. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w architekturze i rozwoju oprogramowania najpierw jako developer, następnie jako architekt. W tym czasie pracował w kilku dużych organizacjach, gdzie odpowiadał za transformację IT do nowoczesnego podejścia opartego cloud-native development. Interesuje się technologiami związanymi z programowaniem, konteneryzacją i mikroserwisami.

 • 18:00 OPEN MIKE

  Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 18:05 Prelekcja #2: „Kubernetes deploy, ale... gdzie?” - Sebastian Fyda

  Gitopsy, Fluxy, keptyny, kustomajzy. Wszystko fajnie, ale co gdy środowisk jest dużo i są efemeryczne? Jak żyć? Na to filozoficznie brzmiące pytanie spróbuje odpowiedzieć Sebastian w swojej prezentacji, która wbrew pozorom będzie dużo bardziej techniczna niż się może wydawać!

  Sebastian Fyda - Cloud Solutions Architect, Microsoft Regional Director & Azure Most Valuable Professional - ``typowy admin z brodą`` z 14 letnim zawodowym stażem za sterami Linuxa. Na co dzień związany z Synerise SA, w wolnych chwilach dzielący się wiedzą na rozmaitych wydarzeniach. Z natury leniwy, więc lubi automatyzację, CI/CD i kontenery.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂

Summary
Event
SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #39
Location
ONLINE,
Starting on
9 Wrzesień 2021
Ending on
9 Wrzesień 2021
Description
GitOps, CI/CD, Red Hat, Kubernetes, deploy
Offer Price