Eventy

07.10
2021

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #41

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty pierwszy MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: „Wdrażać aplikacje i wciąż mieć czas dla dzieci” - Marek Martofel

  Wdrażanie aplikacji i ich wstępne testowanie pod kątem integracji, staje się szczególnie ważne, gdy wchodzimy w obszar znany jako “cloud native”. Czas spędzony na pozyskanie i konfigurację elementów niezbędnych do działania mikroserwisów powinien być jak najkrótszy, wówczas zostaje nam on... na przykład dla dzieci 🙂 Wsparcia w tym zakresie możemy oczekiwać już na poziomie frameworku, np. Quarkus, a w szczególności jego funkcji Dev Mode. Marek pokaże Wam, jak wspomóc procesy wdrożeniowe przy wykorzystaniu platform aplikacyjnych, tj. Red Hat OpenShift Container Platform. Dzięki wbudowanym mechanizmom CI/CD oraz GitOps w znaczny sposób zautomatyzujecie i uspójnicie panowanie nad kodem, artefaktem i konfiguracją.

  Marek Martofel rozpoczął karierę IT na początku lat 90. od komputerów mainframe, UNIX, baz danych i oprogramowania middleware. Pracował jako konsultant w firmach Pivotal i Oracle, pomagał klientom w regionie EMEA w projektowaniu i budowaniu platform przetwarzania danych i dostarczania aplikacji. W firmie Red Hat współpracuje z klientami z Europy Środkowo-Wschodniej w projektach modernizacji aplikacji i budowaniu skalowalnych platform dostarczania aplikacji za pomocą Red Hat OpenShift Container Platform.

 • 18:00 OPEN MIKE

  Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 18:05 Prelekcja #2: „Acronis Cyber Protect Cloud – Kompleksowe podejście do ochrony danych” - Tomasz Pająk

  Skuteczna ochrona danych nie jest łatwym zadaniem. Rosnącym wymaganiom biznesowym towarzyszy rosnący wolumen ataków na infrastrukturę IT. W szczególności atakowane są MŚP, ponieważ cyberprzestępcy są świadomi braku skutecznych mechanizmów i narzędzi do ochrony środowisk IT w tym sektorze. Każda organizacja musi liczyć się z atakiem na jej zasoby. Zagrożenie to nie wyrok. Platforma Acronis Cyber Protect Cloud pozwala na łatwe wdrożenie mechanizmów prewencyjnych, które minimalizują ryzyko ataku. W razie najgorszego scenariusza, Acronis umożliwi odpowiedź na pojawiające się zagrożenia, a nawet – odtworzenie danych w najbardziej krytycznych scenariuszach, jak ataki Ransomware! Cyber Protect Cloud to też inne możliwości, jak DLP, Email Security czy nawet Disaster Recovery, co przy elastycznym modelu licencjonowania pozwala „uszyć” ochronę danych, na miarę i potrzeby środowiska.

  Tomasz Pająk IT Security Consultant w CLICO – absolwent wydziału Elektroniki na WAT, od ponad 5 lat zajmujący się systemami IT klasy Enterprise. Podczas pracy na szczeblu operatorskim, integratorskim oraz dystrybucyjnym zbudował duże doświadczenie w zakresie technologii DataCenter oraz Security. Obecnie zajmuje się technologiami wykorzystującymi Machine Learning oraz modele behawiorystyczne do detekcji zagrożeń.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #41
Location
ONLINE, online,
Starting on
7 październik 2021
Ending on
7 październik 2021
Offer Price