Eventy

21.10
2021

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #42

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty drugi MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: „AWS Serverless: How to keep it serverless if you need more than REST API” - Oleg Chekan - prezentacja w języku angielskim!

  PL
  Oleg przestawi case study budowy w pełni bezserwerowego rozwiązania dla startupu z branży medycznej. Opowie o wprowadzaniu na rynek w rekordowym czasie - dwóch tygodni - wieloplatformowej aplikacji internetowej, przy jednoczesnym spełnieniu wymogów bezpieczeństwa oraz compliance wymaganych w branży medycznej. Podzieli się wyzwaniami, którym musiał sprostać zespół i wnioskami wyciągniętymi podczas integracji z różnymi usługami webowymi AWS, których to rozwiązanie wymagało. Omówi takie rozwiązania, jak: strona statyczna/blog; REST/WebSocket/GraphQL API; strumienie danych i Message Bus, integracja email i SMS; uwierzytelnianie federacyjne z Cognito; analityka i raportowanie; logowanie i monitoring; bezpieczeństwo aplikacji.

  Oleg Chekan jest architektem rozwiązań ML i chmurowych w Symphony Solutions. Jego specjalnością jest projektowanie systemów sterowanych zdarzeniami i MLOps. Ma doświadczenie w pracy z różnymi domenami biznesowymi, takimi jak: iGaming, Financial Trading, Digital Marketing, sprzedaż i opieka zdrowotna. W swojej karierze Oleg pomógł czterem startupom rozwinąć się z etapu MVP do fazy samowystarczalności lub pomyślnego przejęcia.

  ENG
  Oleg will present a case of building a fully serverless solution for a healthcare startup. He will talk about rolling out a cross-platform web application on the market in record two weeks all the while meeting security and compliance demands dictated by the healthcare domain. He will share the challenges that the team has faced and lessons learned when integrating with different AWS web services that the solution required. We will cover use cases like: static website/blog; REST/WebSocket/GraphQL API; Data Streams and Message Bus; Email and SMS integration; Federated Authentication with Cognito; Analytics and Reporting; Logging and Monitoring; Application Security.

  Oleg Chekan is an ML and Cloud Solution Architect at Symphony Solutions. His specialization is event-driven systems design and MLOps. He has experience with different business domains such as iGaming, Financial Trading, Digital Marketing, Sales and Healthcare. In his career, Oleg has helped to launch four startups beyond the MVP stage and move them into self-sustainable mode or successful acquisition.

 • 18:00 OPEN MIKE

  Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 18:05 Prelekcja #2: „Infrastructure as a Code – build your own flow” - Marcin Grandicki, Daniel Kostro

  IaC to wciąż gorący i szybko rozwijający się temat. Jak powinien wyglądać proces, od czego zacząć i jakie narzędzia wybrać? Na te pytania z perspektywy swoich doświadczeń zebranych w procesie budowania procesu IaC dla Public Cloud w PKO Banku Polskim opowiedzą Marcin i Daniel.

  Marcin Grandicki od 13 lat związany jest z IT i branżą finansową. W PKO BP odpowiedzialny za projektowanie, rozwój, automatyzację i wdrażanie centralnych rozwiązań z obszaru CI/CD w ramach Formacji Transformacji Cyfrowej.

  Daniel Kostro - zawodowo Product Owner platformy DevSecOps w Formacji Transformacji Chmurowej w PKO BP. Wspólnie z zespołem pomagamy w banku w sposób automatyczny wdrożyć kolejne systemy i aplikacje w chmurze publicznej.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Pobierz raport