Eventy

04.11
2021

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #43

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty trzeci MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: „Czy DevOps ma przyszłość?” - Michał Bojko

  Połączenie roli Dev z rolą Ops jest już na rynku od dobrych kilku lat. To rozwiązanie ma się dobrze, a skumulowany roczny wskaźnik wzrostu mówi, że ta branża wzrośnie o kolejne 20% w ciągu następnych 5 lat. A co może się wydarzyć dalej?

  Michał Bojko - W swojej karierze był inżynierem ds. utrzymania baz danych, inżynierem oprogramowania, wsparciem klienta, projektantem oprogramowania i architektem systemów. Tworzył w Delphi, ale zakochał się w C#, SQL Server, SharePoint i narzędziach Microsoft. Pełnił też wiele ról kierowniczych i był odpowiedzialny m.in. za oprogramowanie dla wielu firm z branży lotniczej w USA, Niemczech, Holandii, Szwecji i Kanadzie. Obecnie kieruje zespołami programistów w Polsce, upraszczając złożoność chmury dzięki obserwowalności, automatyzacji i sztucznej inteligencji.

 • 18:00 OPEN MIKE

  Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 18:05 Prelekcja #2: „SIEM w AWS” - Michał Borowicz, Maciej Mazur

  Michał Borowicz i Maciej Mazur wprowadzą nas w temat SIEM. Odpowiedzą na pytania, jakie informacje i po co, możemy agregować oraz najważniejsze: po co mi w ogóle SIEM? Poruszą też temat AWS Security Hub - czyli podejścia do SIEM proponowanego przez Amazon (shared responsibility model). Nie zabraknie informacji o benchmarkach security środowiska i compliance i certyfikacji.

  Michał Borowicz - od 2009 związany z IT, główne obszary to systemy z rodziny BSD i Linux. Posiada 5- letnie doświadczenie we wdrażaniu i utrzymywaniu systemów bezpieczeństwa IT dla klientów skali enterprise. Obecnie inżynier DevOps zajmujący się głównie usługami AWS i ich kwestiami bezpieczeństwa. Michał w swojej prezentacji omówi rozwiązania z obszaru systemów SIEM w odniesieniu do oferowanych przez Amazon usług chmurowych.

  Maciej Mazur - pierwotnie administrator systemów i inżynier sieciowy, a także analityk systemowy. Obecnie Cloud Engineer/DevOps w 10Clouds specjalizujący się w AWS.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #43
Location
ONLINE,
Starting on
4 Listopad 2021
Ending on
4 Listopad 2021
Description
DevOps, AWS, SIEM
Offer Price