Eventy

18.11
2021

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #44

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty czwarty MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: „Bezpieczeństwo kontenerów w środowiskach Kubernetes” - Artur Poczekalewicz

  Podczas prezentacji zostaną pokazane aspekty związane z bezpieczeństwem kontenerów w środowiskach Kubernetes. Poruszone będą zarówno wątki bezpieczeństwa obrazów, kwestii sieciowych, jak i dbania o bezpieczeństwo już uruchomionych aplikacji w klastrach. Podczas live-demo będzie można zobaczyć przykładowy atak na aplikację kontenerową i to, w jaki sposób można zapobiegać takim incydentom.

  Artur Poczekalewicz - Senior Solution Architect w Red Hat. Przez 15 prowadził autoryzowane szkolenia i egzaminy Red Hat z zakresu: platformy, bezpieczeństwa i rozwiązań chmurowych. Równolegle realizował projekty i wdrożenia IT dla czołowych firm z sektora bankowego, publicznego i informatycznego. Certyfikowany RHCA level XIII. Prywatnie lubi system operacyjny GNU/Linux oraz dystrybucję Fedora.

 • 18:00 OPEN MIKE

  Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 18:05 Prelekcja #2: „Building a secure infrastructure with the Hashicorp Vault” - Tomasz Durda

  Tomasz opowie, czym jest Vault. Pokaże podstawową konfigurację oraz secure deployment. Przedstawi też integrację z Ansiblem i Terraformem oraz poruszy temat certyfikatów SSH i konfiguracji HA.

  Tomasz Durda - zaczynał w IT jako fullstack freelancer, a od 2019 zajmuje się komercyjnie devopsem i adminką. Jego zadaniem jest głównie utrzymywanie i wdrażanie rozpoczętych już projektów, tworzenie brakującej dokumentacji infrastruktury i optymalizacją procesów w firmie. Głównie operuje na środowiskach własnych (self hosted), ale na co dzień styka się także ze środowiskami na AWSie.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #44
Location
ONLINE, online,
Starting on
18 Listopad 2021
Ending on
18 Listopad 2021
Description
Vault, Ansible, Terraform, Kubernetes
Offer Price