Eventy

02.12
2021

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #45

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty piąty MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: „Bezpieczeństwo środowisk hybrydowych, ochrona Microsoft 365 i lokalnej infrastruktury w jednym miejscu” - Dariusz Mumot

  Jak zabezpieczać środowiska hybrydowe? Czy Microsoft 365 zabezpiecza dane moich użytkowników? Czy implementacja bezpieczeństwa musi być czasochłonna? Na te i inne pytania z zakresu security odpowiemy sobie podczas symulowanego wdrożenia Acronis Cyber Protect Cloud.

  Dariusz Mumot - Senior Sales Engineer w Acronis. Od ponad 20 lat zajmuje się technicznym wsparciem sprzedaży rozwiązań IT w regionie Europy Wschodniej. Jego klientami są zarówno największe firmy w regionie, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Od ponad ośmiu lat pracuje dla firmy Acronis, zajmując się tematami związanymi z technologiami ochrony danych, technologiami chmurowymi oraz rozwiązaniami mobilnego dostępu i udostępniania plików.

 • 18:00 OPEN MIKE

  Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 18:05 Prelekcja #2: „AWS CI/CD (Github actions + CodeBuild)” - Faith Olapade - prezentacja w języku angielskim!

  PL
  AWS CodePipeline jest wspaniałym narzędziem, ale ma też swoje wady - ograniczone triggery i wsparcie dla kontroli źródeł zewnętrznych (3rd party source). Github actions jest interesującym zamiennikiem dla CodePipeline i ciekawym dodatkiem do zestawu narzędzi każdego inżyniera AWS DevOps.

  Faith Olapade - certyfikowany inżynier AWS Cloud/DevOps. Jest wielkim pasjonatem automatyzacji dostarczania oprogramowania i technologii cloud-native.

  ENG
  AWS CodePipeline is a beautiful tool, but it definitely has it short comings - limited triggers, and support for 3rd party source control. Github actions is an interesting replacement for CodePipeline, and an interesting addition to the toolbox of every AWS DevOps engineer.

  Faith Olapade - an AWS certified Cloud/DevOps engineer. Extremely passionate about Software delivery automation and cloud-native technology.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #45
Location
ONLINE,
Starting on
2 grudzień 2021
Ending on
2 grudzień 2021
Description
Microsoft 365, AWS, CI/CD
Offer Price