Eventy

13.01
2022

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #47

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty siódmy MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: „Ilu inżynierów trzeba, aby wdrożyć w firmie plan odzyskiwania danych po awarii?” - Dariusz Mumot

  To ilu inżynierów potrzeba, zależy od wielu czynników, oprócz tych oczywistych – ilości danych, tego, jak szybko po awarii mają być dostępne, czy stosujemy tradycyjny sposób odtwarzania danych, czy też kopie zapasowe tworzone są w chmurze, a może wybraliśmy podejście hybrydowe? Jeśli chcecie poznać szczegółowo odpowiedź na powyższe pytanie, to koniecznie obejrzycie prelekcję Dariusza.

  Dariusz Mumot - Senior Sales Engineer w Acronis. Od ponad 20 lat zajmuje się technicznym wsparciem sprzedaży rozwiązań IT w regionie Europy Wschodniej. Jego klientami są zarówno największe firmy w regionie, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Od ponad ośmiu lat pracuje dla firmy Acronis, zajmując się tematami związanymi z technologiami ochrony danych, technologiami chmurowymi oraz rozwiązaniami mobilnego dostępu i udostępniania plików.

 • 18:00 OPEN MIKE

  Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 18:05 Prelekcja #2: „Open source na straży porządku w systemach linux” - Wojciech Ciemski

  Obecnie sama znajomość poprawnej konfiguracji przynoszącej oczekiwany efekt może nie być wystarczająca. Jeden błąd może spowodować, że system lub dane zostaną skompromitowane. Na szczęście są narzędzia, które już na etapie przygotowania systemu operacyjnego linux mogą Was wspomóc w tym zadaniu, bez względu na to czy robimy to on prem, czy w chmurze. Zapraszamy do prelekcji, gdzie Wojciech przedstawi Wam takie rozwiązania.

  Wojciech Ciemski - entuzjasta bezpieczeństwa systemów oraz szeroko pojętego blue teamu. Autor bloga SecurityBezTabu.pl. Niezależny konsultant ds. bezpieczeństwa IT. Posiada bogate doświadczenie jako administrator utrzymania systemów, głównie Linux. Audytor wew. SZBI wg ISO27001. Wieloletni praktyk. Dzięki doświadczeniu we wsparciu użytkownika końcowego potrafi zrozumieć jego potrzeby i czyhające na niego niebezpieczeństwa w świecie IT. Nieustannie podnosi kwalifikacje. Obecnie ugruntowuje swoją wiedzę na WWSI. Członek ISSA Polska.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #47
Location
Online,
Starting on
13 styczeń 2022
Ending on
13 styczeń 2022
Description
odzyskiwanie danych, audyt IT, wsparcie użytkowników
Offer Price