Eventy

03.02
2022

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #49

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty dziewiąty MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: „Od audytu IT po wsparcie użytkowników - ciągłość działania a zarządzanie IT” - Piotr Wojtasik

  Zapewnienie bezpiecznego i stabilnego środowiska pracy zależy od wdrożenia dobrych praktyk w organizacjach. Piotr podzieli się z nami swoim doświadczeniem w zakresie zarządzania IT przedstawiając dobre praktyki dla administratorów i działów IT zakresie: inwentaryzacji i audytów, monitorowania krytycznych zasobów, wprowadzania mechanizmów rozliczalności, budowania parasoli ochronnych nad użytkownikiem oraz systemu wsparcia.

  Piotr Wojtasik - inżynier wsparcia sprzedaży oraz wdrożeniowiec z wieloletnim doświadczeniem. Absolwent Politechniki Wrocławskiej na kierunku Elektroniki i Telekomunikacji oraz certyfikowany inżynier wielu rozwiązań bezpieczeństwa. Od 2009 roku związany z tematyką backupu, monitorowania infrastruktury sieciowej i pracowników. Na co dzień szkoli i wdraża w Axence oraz realizuje usługi doradztwa oraz rekonfiguracji zagadnień odpowiedzialnych za zabezpieczenie, backup, monitorowanie oraz rejestrowanie ruchu w sieci IT.

 • 18:00 OPEN MIKE

  Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 18:05 Prelekcja #2: „OSINT, OPSEC, rekonesans – co firmy mówią o sobie?” - Marcin D. Hankiewicz

  Bardziej miękkie elementy związane z testami penetracyjnymi bywały traktowane z pobłażliwością jako oddzielne pole eksploracji. Niesłusznie. Czego dziś można się dowiedzieć o pracownikach, strukturze organizacyjnej i używanych technologiach, zanim w ogóle jeszcze pomyślimy o przywitaniu się z infrastrukturą i co ma wspólnego z tym polski system podatkowy? Techniki, narzędzia, sposoby analizy pozyskanych danych i dlaczego onboarding technicznych może być ważniejszy niż się wydaje o tym wszystkim w trakcie swojego wystąpienia opowie Marcin.

  Marcin D. Hankiewicz - niezależny badacz bezpieczeństwa, programista pracujący na styku aplikacji webowych i data science. Po godzinach nie unika grzebania w elektronice użytkowej ze szczególnym uwzględnieniem IoT. Zainteresowany nietypowymi problemami bezpieczeństwa, wyciekami danych, zautomatyzowaną analizą sieci społecznościowych oraz szeroko pojętym open-source intelligence. Prelegent na konferencjach: Confidence, Security Case Study, Secure. Autor artykułów w branżowych publikatorach.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #49
Location
online,
Starting on
3 luty 2022
Ending on
3 luty 2022
Description
OSINT, OPSEC, audyt IT
Offer Price