Eventy

17.02
2022

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #50

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na pięćdziesiąty MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: „Sharpening your tools``, czyli dobre praktyki pracy, z naciskiem na wydajne zarządzanie Kubernetes” - Jakub Muszyński

  Skąd wiesz czy pracujesz wydajnie? Przecież nie zapala się 'czerwona lampka', gdy Twoje działania są nieefektywne. Poruszymy dwa zagadnienia: poznamy sposoby przyspieszania swojej pracy, oraz, na przykładach, zobaczymy jak efektywnie zarządzać klastrami Kubernetes (np. narzędzie k9s).

  Jakub Muszyński - praktykujący DevOps @Blue Soft, konsultant do „zadań specjalnych”, SysAdmin i Programista. Zna duże organizacje (Inteligo, PKO, SGB BANK) oraz startupy. AWS - Azure - Ansible - Evangelist. Specjalizuje się w Kubernetes, procesy CI/CD, governance i posiada doświadczenie „multi-platform”: IoT, Rpi, Arduino.

 • 18:00 OPEN MIKE

  Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 18:05 Prelekcja #2: „Zwinność w zarządzaniu bazami danych. Crunchy Postgres Operator in Action” - Rafał Roch

  Bazy danych są niezbędnym elementem większości systemów IT, często jednak najmniej elastycznym. W trakcie prelekcji Rafała zobaczycie, jak można łatwo je tworzyć, monitorować, zapewnić wysoką dostępność, a wszystko to dzięki magii Kubernetesa i Crunchy Postgres Operator.

  Rafał Roch - architekt oprogramowania z 15-letnim doświadczeniem, absolwent Politechniki Częstochowskiej. Jego zainteresowania zawodowe obejmują dziedziny od programowania w Java po Big Data i Machine Learning, ale codzienna praca przez ostatnie 5 lat to głównie mikroserwisy, Kubernetes i DevOps.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #50
Location
Online,
Starting on
17 luty 2022
Ending on
17 luty 2022
Description
Kubernetes, Crunchy Postgres Operator
Offer Price