Eventy

10.03
2022

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #51

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na pięćdziesiąty pierwszy MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: „SSL Offload przy użyciu nginx” - Daniel Antas

  Gdy klient łączy się do naszej usługi po https i teoretycznie wszystko powinno działać, ale mimo to nie działa… Co w momencie, gdy takich urządzeń jest kilka lub kilkanaście tysięcy? Gdzie może leżeć problem? Jak go znaleźć i rozwiązać? Właśnie na te i inne pytania odpowie Daniel podczas swojej prezentacji.

  Daniel Antas - pracuje w firmie AVSystem na stanowisku Site Reliability Engineer. Od ponad 7 lat w branży IT, ponad 3 lata doświadczenia z telecom. Na co dzień zajmuje się utrzymaniem sieci, systemów z rodziny Linux oraz tworzeniem i utrzymaniem monitoringów.

 • 18:00 OPEN MIKE

  Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 18:05 Prelekcja #2: „Jest GIT!” - Michał Wierba

  Prezentacja Michała Wierby poświęcona zostanie systemowi kontroli wersji GIT, który jest obecnie standardem w branży IT. Omówione zostaną podstawowe mechanizmy zastosowane w Gicie (DAG, GIT Objects, Garbage Collection), poznamy najważniejsze “porcelain” oraz “plumbing” commands, a także nauczymy się jak sprawnie radzić sobie z błędami, jak odzyskać zaginione zmiany, debugować kod w repozytorium i w jaki sposób usprawnić swoją codzienną pracę z Gitem.

  Michał Wierba - programista backendowy, specjalizujący się w technologii Java. Na co dzień związany z wrocławską firmą Sagiton, gdzie rozwija oprogramowanie dla branży budowlanej (platformę Bimstreamer). Autor artykułów z zakresu IT.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #51
Location
ONLINE, Online,
Starting on
10 marzec 2022
Ending on
10 marzec 2022
Description
SSL Offload, nginx, GIT
Offer Price