Eventy

24.03
2022

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #52

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na pięćdziesiąty drugi MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: „SansShell: A non-interactive local host agent” - Aaron S. Joyner

  UWAGA: Prelekcja w języku angielskim

  ENG
  SansShell is a new secure building block for automation and emergency response. Snowflake is excited to open source it, and eager to share both the code and these patterns for infrastructure management. The goal is to provide a safer way to change VMs with better review in advance, and a better audit trail after-the-fact.

  PL
  SansShell to nowy, bezpieczny moduł do automatyzacji i reagowania w sytuacjach kryzysowych. Snowflake cieszy się, że może udostępnić go na zasadach open source i chętnie podzieli się zarówno kodem, jak i wzorcami zarządzania infrastrukturą. Celem jest zapewnienie bezpieczniejszego sposobu zmieniania maszyn wirtualnych, z lepszą kontrolą przed zmianą i lepszą ścieżką audytu po fakcie.

  ENG
  Aaron S. Joyner is a Principal Software Engineer at Snowflake. He focuses on holistically improving Snowflake's reliability, from the customer facing SLA down to the boot process of cloud VMs. Prior to joining Snowflake he was an SRE at Google for over 15 years.
  He had spent many years turning his fascination with *NIX and Linux systems into a career.

  PL
  Aaron S. Joyner jest głównym inżynierem oprogramowania w firmie Snowflake. Koncentruje się na całościowej poprawie niezawodności Snowflake, od umowy SLA dla klientów po proces uruchamiania maszyn wirtualnych w chmurze. Zanim dołączył do Snowflake, przez ponad 15 lat pracował jako SRE w firmie Google. Wiele lat spędził na przekształcaniu swojej fascynacji systemami *NIX i Linux w karierę.

 • 18:00 OPEN MIKE

  Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 18:05 Prelekcja #2: „Kreatywny DevOps w AWS, czyli rozwiązywanie niestandardowych problemów przy użyciu standardowych narzędzi” - Marcin Szremski

  Zadania DevOpsa z reguły należą do ciekawych. Skrypty, automatyzacja, opisywanie infrastruktury w kodzie itd. Jednak czasami techniczny background to nie wszystko. Co jakiś czas DevOpsi stają twarzą w twarz z problemem, który wymaga od nich kreatywnego podejścia. Czasami warto się wtedy zastanowić, bo może się okazać, że wykorzystując usługi AWSa można w łatwy sposób zaadresować na pozór złożony problem, jak np.:
  (pm) - Hej Marcin, mamy nowego klienta. Chce żebyśmy utrzymywali dla niego istniejącą infrastrukturę na AWSie, składającą się z około 130 maszyn z linuxem.
  (mszremski) - Okej, nie widzę problemu
  (pm) - W zasadzie to jest mały problem - nie mają kluczy SSHa do tych maszyn…
  (mszremski) - … to kiedy zaczynamy?

  Marcin Szremski – Head of DevOps w Spyrosoft. Wdrażał infrastrukturę i utrzymywał aplikacje hostowane w AWS i innych rozwiązaniach chmurowych oraz implementował automatyzację za pomocą orchestratora. Obecnie zajmuje się utrzymywaniem środowisk opartych na AWS, optymalizacją ich kosztów i osiąganiem pełnego potencjału chmury dzięki procesowi IaaC. Posiada m.in. certyfikat AWS Certified SysOps Administrator - Associate oraz AWS Certified DevOps Engineer - Professional.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #52
Location
ONLINE,
Starting on
24 marzec 2022
Ending on
24 marzec 2022
Description
SansShell, DevOps, AWS
Offer Price