Eventy

07.04
2022

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #53

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na pięćdziesiąty trzeci MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: „Red Hat OpenShift, spojrzenie na dostarczanie aplikacji” - Marek Martofel

  Tworzenie aplikacji to, jak wszyscy wiecie, proces wieloetapowy, często mozolny i ryzykowny. W drodze przez architekturę, kodowanie, testowanie aż po dostarczenie gotowego do pracy produktu, może wydarzyć się wiele. Dlatego nasz prelegent chciałby pochylić się wraz z Wami nad tematem 'dostarczania' aplikacji, w szczególności tych bardziej nowoczesnych... nazwijmy je po imieniu - Cloud Native 🙂 Krótka prezentacja Marka wsparta implementacją na żywo pozwoli Wam na zapoznanie się z nowoczesnymi metodami dostarczania aplikacji w środowisku Red Hat OpenShift Container Platform.

  Marek Martofel - rozpoczął karierę IT na początku lat 90. od komputerów mainframe, UNIX, baz danych i oprogramowania middleware. Pracował jako konsultant w firmach Pivotal i Oracle, pomagał klientom w regionie EMEA w projektowaniu i budowaniu platform przetwarzania danych i dostarczania aplikacji. W firmie Red Hat współpracuje z klientami z Europy Środkowo-Wschodniej w projektach modernizacji aplikacji i budowaniu skalowalnych platform dostarczania aplikacji za pomocą Red Hat OpenShift Container Platform.

 • 18:00 OPEN MIKE

  Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 18:05 Prelekcja #2: „Build images with Azure Container Registry - alternative to classic Docker” - Łukasz Marcinek

  W trakcie prezentacji Łukasz przedstawi, jak przy pomocy pipelines w Azure DevOps można budować obrazy na dwa różne sposoby. W pierwszej kolejności użyje tasków Dockerowych, a następnie porówna je do mechanizmów Azure Container Registry z wykorzystaniem Bash i Azure CLI. Wy będziecie mogli ocenić, które z rozwiązań jest prostsze oraz kiedy stosować jedno lub drugie. Zobaczycie też, ile jeszcze pracy Microsoft musi włożyć w rozwój swojej usługi oraz dowiecie się, dlaczego czasami użycie mechanizmów Azure Container Registry jest po prostu konieczne mimo jej niedoskonałości.

  Łukasz Marcinek - Head of Cloud w Spyrosoft, programista i architekt od lat związany z technologiami Microsoft, choć nie pogardzi od czasu do czasu zerknąć na rozwiązania „konkurencji”. Tech Lead w wielu projektach, obecnie z „głową w chmurach” (głównie Azure). Zwolennik podejścia KISS oraz „MonolithFirst” Martina Fowlera.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #53
Location
Online,
Starting on
7 kwiecień 2022
Ending on
7 kwiecień 2022
Description
Red Hat, OpenShift, Azure Container Registry, Docker
Offer Price