Eventy

19.05
2022

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #56

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na pięćdziesiąty szósty MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: „Dlaczego Pulumi jest lepsze niż Terraform” - Wojciech Tobiś

  Pulumi jest ciekawą alternatywą dla Terraforma, najpopularniejszego obecnie narzędzia IaC. Możliwość wykorzystania popularnych języków programowania, takich jak np. JavaScript, Python czy C#, tworzenie infrastruktury staje się coraz prostsze. W ramach prezentacji Wojciech spróbuje odpowiedzieć na pytania kiedy i dlaczego Pulumi sprawdza się lepiej niż Terraform, przeanalizuje powody jego wykorzystania w swoim projekcie oraz opowie o problemach związanych z jego użyciem.

  Wojciech Tobiś – programista .NET, który nie ogranicza się jedynie do backendu. Kiedyś entuzjasta Angulara, dziś DevOps i Pulumi. Od pewnego czasu zajmuje się rozwojem narzędzi wspomagających observability oraz budowaniem dynamicznej infrastruktury. Były sędzia piłkarski i fan sportu oraz dzielenia się wiedzą.

 • 18:00 OPEN MIKE

  Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 18:05 Prelekcja #2: „Dane trwałe w Kubernetes - dostępne rozwiązania i ich zalety” - Łukasz Adamski

  W swojej prelekcji Łukasz Adamski skupi się na temacie nośników danych trwałych przy Kubernetesie. W związku z tym, że tak mało informacji istnieje na ten temat i z powodu braku dostępnych materiałów, chciałby podzielić się z nami swoją wiedzą w tym zakresie. Łukasz podczas prelekcji przedstawi benchmark dla rozwiązania oraz porówna środowiska chmurowe w zakresie nośników danych trwałych.

  Łukasz Adamski - DevOps Team Leader w Tenesys. Zdobywał swoje doświadczenie w pracy z klientami korporacyjnymi, rządowymi oraz start-upowymi. Pomagał rozwiązywać problemy techniczne, automatyzować procesy, rozwijać oprogramowanie lub platformy oraz obniżać koszty, które generują. To wszystko oczywiście z wykorzystaniem technologii chmurowych.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #56
Location
Online,
Starting on
19 maj 2022
Ending on
20 maj 2022
Description
Kubernetes, Terraform, Pulumi
Offer Price
Pobierz raport