Eventy

14.07
2022

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #59

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na pięćdziesiąty dziewiąty MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: „Admission Controller w Kubernetes” - Piotr Jabłoński

  Dobrą praktyką jest kontrola ustawień i parametrów podczas wdrażania aplikacji lub elementów architektury w K8s. Z pomocą przychodzi tutaj Admission Controller. W trakcie swojej sesji Piotr omówi, czym jest Admission Controller i jak z niego skorzystać. Dowiemy się również, jakie parametry można kontrolować oraz czy korzystać z reguł? W części demo pokazane zostaną z kolei przykłady użycia tego rozwiązania.

  Piotr Jabłoński - specjalista z zakresu bezpieczeństwa, sieci komputerowych, chmury i data center. Projektował i wdrażał rozwiązania Software Defined Data Center w Centralnej Europie. Założył firmę budującą inteligentne aplikacje wspierające bezpieczeństwo i monitoring infrastruktury IT. Rozwijał funkcjonalności w rozwiązaniach Unified MPLS, Adaptive Code Modulation, Autonomic Networking w Cisco Systems. Prezenter oraz autor sesji i warsztatów podczas VMworld, Cisco Live, PLNOG, Cloudyna, Advanced Threat Summit. Posiada certyfikaty Google Certified Professional Architect, AWS Architect Associate, Cisco Design Expert (CCDE), CCIE SP/RS oraz VMware Network Virtualization Professional. Interesuje się AI/ML. Współzałożyciel Stowarzyszenia.AI. Absolwent informatyki na Politechnice Wrocławskiej i pierwszej edycji studiów podyplomowych Biznes.AI na Akademii Leona Koźmińskiego.

 • 18:00 OPEN MIKE

  Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 18:05 Prelekcja #2: „Observability i Serverless. Jak to połączyć?” - Paweł Piwosz

  Observability dla Serverless. Dwa jakże popularne dziś buzzwordy w jednym zdaniu. O co w nich chodzi? Podczas prezentacji Pawła zapoznamy się z tym, czym jest Observability i co się na nią składa. I, może nawet najważniejsze, dowiemy się, po co nam to. Podczas demo zobaczymy też, jak wyglada zaimplementowane Observability w przypadku prostej funkcji Lambda, czyli Serverless, napisanej w Pythonie. Jakich narzędzi potrzebujemy do instrumentacji, ile pracy to wymaga i... co z tego będziemy mieć?

  Paweł Piwosz - DevOps Institute Ambassador, AWS Community Builder i CD.Foundation Ambassador. DevOps, leader, mentor, trener. Jego głównym obszarem zainteresowania w DevOps jest CALMS jako framework. Stara się budować lepsze zrozumienie DevOps jako „siły napędowej” organizacji. Obecnie prowadzi w EPAM Cloud & DevOps Academy, gdzie kształtowane są przyszłe pokolenia inżynierów, którzy będą szerzyć dobre praktyki DevOps. Serverless, CI/CD i IaC jest tym, czemu technicznie poświęca najwięcej uwagi.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #59
Location
Online,
Starting on
14 lipiec 2022
Ending on
14 lipiec 2022
Description
Kubernetes, Observability, Serverless
Offer Price