Eventy

18.08
2022

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #60

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na sześćdziesiąty MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: „Managing Secrets on OpenShift with SealedSecrets and Vaults” - Piotr Mińkowski

  Podczas swojej prezentacji Piotr omówi najbardziej popularne sposoby przechowywania i używania secretów w środowisku OpenShift-owym. Następnie w sesji demo zobaczymy, w jaki sposób możemy używać rozwiązania SealedSecrets w modelu GitOps wraz z Argo CD. Następnie spróbujemy usprawnić ten model przy użyciu rozwiązania Hashicorp Vault. Zobaczymy to na przykładzie uwierzytelniania aplikacji podczas połączenia do bazy danych uruchomionej na OpenShift.

  Piotr Mińkowski - aktualnie pracuje jako Solution Architect w Red Hat. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w architekturze i rozwoju oprogramowania najpierw jako developer, następnie jako architekt. W tym czasie pracował w kilku dużych organizacjach, gdzie odpowiadał za transformację IT do nowoczesnego podejścia opartego na cloud-native development. Interesuje się technologiami związanymi z programowaniem, konteneryzacją i mikroserwisami.

 • 18:00 OPEN MIKE

  Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 18:05 Prelekcja #2: „Kubernetes vs ECS - pojedynek orkiestratorów!?” - Łukasz Tomaszkiewicz

  Kubernetes jest zdecydowanie najpopularniejszym orkiestratorem kontenerów na rynku, co nie znaczy, że zawsze jest to najlepszy wybór. AWS w swojej ofercie ma autorskie rozwiązanie Elastic Container Service, które oferuje nieco mniejszą funkcjonalność, natomiast jest znacznie prostsze we wdrożeniu i obsłudze. W trakcie spotkania Łukasz opowie o obu tych rozwiązaniach oraz porówna ich funkcjonalność, abyśmy mogli wybrać odpowiednie do naszego przypadku.

  Łukasz Tomaszkiewicz - pomaga programistom i devopsom rozwijać karierę w chmurze publicznej - od lat jako cloud engineer, a obecnie jako Senior Cloud Infrastructure Architect w AWS. Wspiera zespoły programistyczne w dostarczaniu rozwiązań opartych o chmurę – od projektowania, przez automatyzację wdrażania, na monitoringu, optymalizacji i bieżącym utrzymaniu kończąc.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Pobierz raport