Eventy

13.10
2022

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #63

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na sześćdziesiąty trzeci MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: „Cloud adoption challenges” - Nikolay Markov - UWAGA! Prelekcja w języku angielskim

  ENG
  The majority of organizations nowadays are using cloud, some already adopted it, others are at the beginning of adopting it. On this meetup Nikolay will share with you why is important to follow the formal approach of the Cloud Adoption Framework and how it can help us in different stages in this challenging journey.

  Nikolay Markov - Cloud Architecture and Security Expert with more than 15 years of experience in the IT field, delivering Cloud Solutions for various companies- from small start-ups to large, highly regulated enterprises. He has been playing key roles in large digital transformations/ cloud adoptions initiatives and loves to speak about the challenges coming with them. Following the bleeding edge and the rule where not the big that eat the small… but the fast that eat the slow.

  PL
  Większość organizacji korzysta obecnie z chmury, niektóre już ją w pełni wdrożyły, inne są na początku drogi. Podczas meetupu Nikolay opowie, dlaczego ważne jest stosowanie formalnego podejścia Cloud Adoption Framework i jak może ono pomóc nam na różnych etapach tej trudnej podróży.

  Nikolay Markov - ekspert ds. architektury i bezpieczeństwa w chmurze z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży IT, dostarczając rozwiązania w chmurze dla różnych firm - od małych start-upów po duże, ściśle regulowane przedsiębiorstwa. Odgrywał kluczowe role w dużych inicjatywach transformacji cyfrowej/adopcji chmury i uwielbia opowiadać o wyzwaniach z nimi związanych. Podążając za przełomem i zasadą, że nie wielcy zjadają małych... ale szybcy zjadają wolnych.

 • 18:00 OPEN MIKE

  Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 18:05 Prelekcja #2: „SAP w Azure” - Artur Meller

  Czy Chmura to dobre miejsce do uruchamiania instancji SAP? Jak Azure może wspierać instalacje SAP i w jaki sposób wykorzystać potencjał chmury Microsoft do unowocześnienia tradycyjnych instalacji? W czasie sesji Artur opowie, jak Azure odpowiada na potrzeby produktów SAP. Przyjrzy się wyzwaniom i możliwym scenariuszom tworzenia architektury. Podpowie również kilka best practice i wskaże źródła wiedzy, które pozwolą samodzielnie zgłębić temat SAP’a na Azure.

  Artur Meller - Cloud Solution Architect w SoftServe. Pracuje głównie z chmurą Azure, ale zna też GCP. Zajmuje się szeroko pojętą adopcją chmury, budowaniem świadomości klientów, tworzeniem strategii wdrożeń oraz definiowaniem architektury rozwiązań.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Pobierz raport