Eventy

17.11
2022

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #66

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na sześćdziesiąty szósty MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: „Aplikacje w kontenerach i na maszynach wirtualnych - w podejściu DevOps” - Artur Poczekalewicz

  Prezentacja Artura przedstawia koncepcje zarządzania aplikacjami w metodologii GitOps/DevOps - niezależnie od tego czy są to aplikacje uruchamiane w kontenerach, czy maszynach wirtualnych. Korzystanie z jednej platformy do utrzymywania kontenerów i maszyn wirtualnych daje możliwość korzystania z w/w metodologii oraz dodatków takich jak: skalowanie, polityki bezpieczeństwa sieciowego definiowane w kodzie czy Service Discovery. Wychodząc ze schematu ``mam kontenery, mam maszyny wirtualne`` i patrząc na to z poziomu ``mam aplikacje``, jesteśmy w stanie lepiej wykorzystywać nowoczesne narzędzia i techniki. Dają one łatwość, szybkość, elastyczność i bezpieczeństwo podczas wdrażania aplikacji - czy to na pojedynczych środowiskach, czy też w modelu rozproszonym.

  Artur Poczekalewicz - pracuje jako Senior Solution Architect. Przez 15 lat prowadził autoryzowane szkolenia i egzaminy Red Hat z zakresu: platformy, bezpieczeństwa i rozwiązań chmurowych. Równolegle realizował projekty i wdrożenia IT dla firm, m.in. takich jak: Citibank, BNP Paribas, Asseco Business Solutions, Ministerstwo Finansów. Certyfikowany RHCA level XIII. Prywatnie lubi system operacyjny GNU/Linux oraz dystrybucję Fedora.

 • 18:00 Prelekcja #2: „Jak dopaść muchę nie strzelając z armaty? Czyli projektowanie sieci AWS w średniej wielkości organizacji” - Dominik Gubrynowicz

  Stworzenie VPC z kilkoma subnetami to kwestia sekund, jednak wraz z rozwojem organizacji nasze wymagania będą rosły. Na tej prelekcji dowiemy się, jak świadomie korzystać z rozwiązań AWS projektując sieć i jednocześnie nie ogłosić bankructwa.

  Dominik Gubrynowicz - Cloud Engineer @ Chmurowisko, prywatnie pasjonat IT od zawsze zafascynowany optymalizacją oraz automatyzacją środowisk. Głównie związany z chmurą AWS, jednak w czasie wolnym lubi szukać nowości także u innych dostawców.

Partnerami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Pobierz raport