Eventy

01.12
2022

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #67

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na sześćdziesiąty siódmy MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: „Implementacja mikroserwisów i ich środowisk z użyciem operatora Red Hat OpenShift GitOps” - Marek Martofel

  O implementacji mikroserwisów w środowiskach platform aplikacyjnych słyszeliśmy już wiele, głównie dlatego, że problem ten jest równie istotny jak samo tworzenie mikroserwisów. Niemniej “otoczka” mikroserwisów, czyli na przykład logowanie, bezpieczeństwo i konfiguracja stają się równie ważne, co sam mikroserwis. Bez właściwego 'panowania' nad tematem po pierwsze poruszamy się na ślepo, po drugie narażamy się na coraz większe braki kontroli rosnących środowisk. Zaczerpnięte od programistów pomysły pomagają dziś operatorom i osobom odpowiedzialnym za wdrożenia aplikacji. Tak właśnie narodził się GitOps. Za co możemy go polubić? Zastanowimy się nad tym wspólnie z Markiem!

  Marek Martofel - rozpoczął karierę IT na początku lat 90. od komputerów mainframe, UNIX, baz danych i oprogramowania middleware. Pracował jako konsultant w firmach Pivotal i Oracle, pomagał klientom w regionie EMEA w projektowaniu i budowaniu platform przetwarzania danych i dostarczania aplikacji. W firmie Red Hat współpracuje z klientami z Europy Środkowo-Wschodniej w projektach modernizacji aplikacji i budowaniu skalowalnych platform dostarczania aplikacji za pomocą Red Hat OpenShift Container Platform.

 • 18:00 Prelekcja #2: „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Gicie, ale boicie się zapytać” - Michał Wierba

  Co tak naprawdę dzieje się, kiedy używamy naszych codziennych komend, takich jak: git push, git commit czy git log? W jaki sposób git przechowuje nasze dane i jakich algorytmów i optymalizacji używa, aby wspomóc nas w codziennej pracy? Tego wszystkiego dowiemy się podczas prezentacji Michała.

  Michał Wierba - programista backendowy, specjalizujący się w technologii Java. Na co dzień rozwija systemy dla firm z branży Fin-tech i tel-co. Pisze artykuły z zakresu IT dla portalu Bulldog Jobs.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Pobierz raport