Eventy

05.10
2021

SysOps/DevOps Polska x inFakt Kraków MeetUp

Browar Lubicz, ul. Lubicz 17 J

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na SysOps/DevOps Polska x inFakt MeetUp w Krakowie.

UWAGA: To wydarzenie jest stacjonarne! Nie będzie z niego transmisji LIVE!

 • 18:00 Open door
 • 18:30 Prelekcja #1: „Błędy się opłacają” – Adrian Zięba, Hubert Nodżak

  Rok 2019 okazał się dla inFakt przełomowy - zaczęto prowadzić program BugBounty, w którym płaci się za potwierdzone błędy związane z bezpieczeństwem. Dlaczego było to przełomowe dla firmy i zespołu zdradzą nam Adrian i Hubert. Prelegenci opowiedzą również o tym, jak powstał program, jak obsługiwane są zgłoszenia oraz o ciekawych podatnościach i nieco o kwotach wypłaconych nagród.

  Adrian Zięba - DevOps i Technical Leader w zespole Mordor. W inFakcie od 2009 roku. Lubi porządek, a wszystko wokół musi mieć 100% uptime.

  Hubert Nodżak - DevOps w zespole Mordor. W inFakcie od 2018 roku. Jest miłośnikiem nowych technologii i bezpieczeństwa.

 • 19:15 Prelekcja #2: „Czy jest możliwe postawienie funkcji Lambda z pełnym CI/CD i IaC używając tylko AWS?” – Paweł Piwosz

  Czy da się uruchomić aplikację serverless na AWS z pełnym CI/CD i IaC używając tylko narzędzi ze świata AWS? Jest to wykonalne? Niemożliwe? Łatwe, a może trudne? I ilu serwisów musimy użyć, żeby taką aplikację postawić? W trakcie tej prezentacji Paweł wyjaśni, czym tak naprawdę jest CI/CD i odpowie na wszystkie powyższe pytania. Co więcej - spędzi większość czasu w VSCode i na konsoli AWS, więc prelekcja będzie mocno techniczna!

  Paweł Piwosz - DevOps Institute Ambassador, AWS Community Builder i Leader DevOps Community Poland. DevOps, leader, mentor, trener. Jego głównym obszarem zainteresowania w DevOps jest CALMS jako framework. Stara się budować lepsze zrozumienie DevOps jako „siły napędowej” organizacji. Obecnie prowadzi w EPAM Cloud & DevOps Academy, gdzie kształtowane są przyszłe pokolenia inżynierów, którzy będą szerzyć dobre praktyki DevOps. Serverless, CI/CD i IaC jest tym, czemu technicznie poświęca najwięcej uwagi.

 • 20:00 Networking

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Polska x inFakt Kraków MeetUp
Location
Kraków, ul. Lubicz 17 J,Browar Lubicz,
Starting on
5 październik 2021
Ending on
5 październik 2021
Offer Price