fbpx

Eventy

28.02
2019

SysOps/DevOps Poznań MeetUp #7

OLX, ul. Królowej Jadwigi 43

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na siódmy MeetUp w Poznaniu!

 • 18:00 networking
 • 18:15 Prelekcja #1: “Narzędzia do monitoringu i zarządzania w systemie IoT” – Mateusz Buczkowski

  Systemy IoT cechują się dużą liczbą urządzeń, które należy monitorować i którymi należy zarządzać. Nie sposób wyobrazić sobie ręczną pracę z setkami urządzeń lub kontrolowanie ich stanu. Podczas prelekcji przedstawione zostaną narzędzia możliwe do wykorzystania przy wdrożeniu systemu IoT oraz jego nadzorowaniu. Mateusz podczas wystąpienia przedstawi problemy z którymi spotkał się w swojej codziennej pracy, opowie jak można je rozwiązać, co warto wdrażać w praktycznych systemach IoT, a co nie ma szansy powodzenia. Zaprezentowane zostaną znane powszechnie narzędzia takie jak git czy jenkins w ujęciu IoT, ale również takie, które dopiero zyskują popularność – elastic. Podczas prelekcji przedstawiona zostanie demonstracja działania systemu na przykładzie 500 urządzeń zainstalowanych we wrocławskim akademiku.

  Mateusz Buczkowski – od 2011 pracuje w branży wireless/telecom. W 2017 związał się z firmą Grandmetric, gdzie pracuje na stanowisku Senior Research Engineer. Ponadto jest w trakcie realizacji doktoratu na Politechnice Poznańskiej z zakresu uczenia maszynowego w przetwarzaniu obrazów. W trakcie pracy zawodowej brał udział w dwóch projektach unijnych mających na celu określenie elementów sieci mobilnych 5G.

 • 19:30 Prelekcja #2:  “Kubernetes i canary deployment na 3 sposoby – Istio, Traefik i nginx-ingress” – Mateusz Kubaczyk

  Drugie wystąpienie oprze się na krótkim demo. Mateusz podczas swojej prelekcji zdeployuje z Wami prostą aplikację typu “echo” z trzema różnymi wersjami jednocześnie. Ruch do nich zostanie rozdzielony na podstawie wag lub ograniczony do specyficznych headerów. Dostęp po headerach to idealne rozwiązanie do testowania nowej części serwisu w produkcyjnym środowisku bez wpływu na bieżących użytkowników. Dzielenie ruchu według wag z kolei otwiera drogę do takiej formy wydawania wersji, gdzie początkowo niewielki procent ruchu trafia na najnowszą z nich, a po potwierdzeniu jej stabilności ruch ten stopniowo można przerzucać zmieniając proporcje. Całość demo Mateusz zorganizuje za pomocą helm chartów, żeby pokazać jak prosto można zrealizować taki deployment sprawdzając możliwości w tym zakresie kolejno: Traefika, nginx-ingress-controllera oraz Istio.

  Mateusz Kubaczyk – na co dzień pracuje w Egnyte. DevOps Engineer’em jest nie tylko z zawodu ale także z pasji, a kontenery i Kubernetes od dawna wiodą prym w jego technologicznym stacku. Dlatego jeśli musi coś zrobić więcej niż raz, bardziej niż pewne, że ma do tego kod, który będzie robić to za niego 🙂

 • 20:45 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂