Eventy

07.12
2017

SysOps/DevOps Poznań MeetUp #1

Plus Jeden, Za Bramką 1

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na pierwszy MeetUp w Poznaniu!

 • 18:00 Networking
 • 18:30 Prelekcja #1: “VMware Cloud on AWS – ewolucja czy rewolucja infrastruktury?” – Jarosław Zieliński

  Prezentacja Jarka będzie przeprawą przez dostępne rozwiązania infrastrukturalne. Tak, aby stworzyć coś co jest niezawodne, wysokodostępne oraz przyjemne w utrzymaniu i zarządzaniu przez administratora. Wspólnie zastanowimy się nad tym, czy to jest rewolucja czy ewolucja infrastruktury.

  Jarek jest miłośnikiem sieci komputerowych i dobrej kawy z 15-letnim doświadczeniem w branży IT. Szczególnie w wirtualizacji, budowaniu rozwiązań integrujących chmurę publiczną z lokalnym DC oraz monitoringu infrastruktury. Jest certyfikowanym VMware-owcem oraz jednym z nielicznym Polaków posiadających tytuł VMware vExpert. Jest też jednym z trzech liderów Polskiej grupy VMware. Od momentu powstania odpowiada za rozwój Poznańskiej grupy użytkowników Amazon Web Service (https://www.meetup.com/AWSUGPL/).

 • 19:45 Prelekcja #2: “Skalowanie Elasticsearcha” – Krzysztof Krzyżaniak

  Prezentacja przedstawia doświadczenia w skalowaniu Elastic Stacka na podstawie trwającego od trzech lat projektu centralnego systemu logowania obsługującego aktualnie do 3 miliardów wpisów dziennie.

  Krzysztof jest od dwudziestu lat w biznesie internetowym. Zajmował się praktycznie każdym technicznym aspektem działania serwisów internetowych. Od trzech lat pracuje jako Senior Devops Tech Leader w Egnyte Inc, gdzie skupia się głównie na tworzeniu serwerowni definiowanych programowo (Software-defined Data Center).

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂

Pobierz raport