fbpx

Eventy

17.10
2019

SysOps/DevOps Poznań MeetUp #10

OLX, ul. Królowej Jadwigi 43

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dziesiąty MeetUp w Poznaniu!

 • 18:00 networking
 • 18:15 Prelekcja #1: “Notatki SRE`` – Mirosław Nagaś

  Znacie tę opowieść? Sobota, trzecia nad ranem.. kolejny mnie obudził… Ile to już dzisiaj? 5? 6? Straciłem rachubę. Wszystko jest w systemach monitoringowych. ``Zbyt duża liczba błędów z aplikacji``, ``Czas odpowiedzi wykracza poza SLA``, ``Certyfikat SSL wygasa za 30 dni``. Co? Naprawdę? Głupie alerty! Nieważne. Miejmy to już za sobą i wracajmy do łóżka.

  Jeśli ta krótka historyjka, notabene bardzo prawdziwa, nie brzmi dla Was jak fikcja, to dołączcie do Mirka, który podzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem i obserwacjami z pracy jako Site Reliability Engineer przy systemach dużej skali i ruchu. Będzie obszernie m.in. o niezawodności, nocnych incydentach (w tym jak sensownie sobie z nimi radzić), kulturze inżynieryjnej, organizacji pracy czy różnych ciekawych pomysłach i praktykach, które okazały się być skuteczne.

  Mirosław Nagaś - Mirek na co dzień zajmuje się dbaniem o infrastrukturę, aplikację oraz zacieśnianie współpracy między zespołami: produktowymi i platformowymi. A to wszystko z dużym naciskiem na automatyzację, automatyzację i jeszcze raz samoobsługę. Aktywny prelegent i wieloletni organizator różnych spotkań o tematyce DevOpsowej.

 • 19:30 Prelekcja#2: “Zestawienie usług AWS CloudWatch i OpsGenie do monitorowania infrastruktury AWS`` - Adrian Dratwicki

  Podczas prelekcji omówimy narzędzia, które można wykorzystać do alertowania i monitorowania infrastruktury opartej o AWS: AWS CloudWatch i OpsGenie. Adrian przedstawi Wam obydwa serwisy pod względem tego, co oferują. W trakcie wystąpienia zobaczycie, jak je odpowiednio skonfigurować oraz zintegrować ze sobą. Solidne podstawy dla każdego, kto chciałby rozpocząć monitorowanie infrastruktury swojej lub klienta.

  Adrian Dratwicki - Od dwóch lat związany z STX Next. W projektach pracuje głownie ze środowiskami stawianymi w chmurze (na czele AWS) - projektuje środowiska, wdraża je, optymalizuje i monitoruje - czyli taka codzienna praca DevOpsa. Kieruje się minimalizmem – lubi wykorzystywać narzędzia, które otrzymuje out-of-box z danym produktem, stąd też zainteresowania Adriana m.in Cloudwatchem w kwestii monitoringu. Jak każdy devops/admin - w pracy stara się automatyzować swoje zadania i stopniowo ulepszać zaimplementowane wcześniej rozwiązania.

 • 20:45 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂