fbpx

Eventy

05.12
2019

SysOps/DevOps Poznań MeetUp #11

OLX, ul. Królowej Jadwigi 43

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na jedenasty MeetUp w Poznaniu!

 • 18:00 networking
 • 18:15 Prelekcja #1: ”Jenkins - garść przydatnych wskazówek” - Mikołaj Młodzikowski

  Celem tej prezentacji jest przedstawienie mniej lub bardziej znanych sposobów na okiełznanie platformy CI/CD, jaką jest Jenkins. Zostaną również przybliżone sposoby zarządzania infrastrukturą, agentami, pluginami oraz jobami, a także język Groovy i sposób, w jaki jego mechanizmy wpływają na procesy odpalane na Jenkinsie.

  Mikołaj Młodzikowski pierwszy raz spotkał Jenkinsa w 2017 roku w Finlandii, gdzie pracował jako Java Developer dla firmy Bilot. Później kontynuował swoją współpracę z Jenkinsem jako DevOps w Apptension i Build Engineer w Egnyte. Prywatnie Mikołaj jest fanem języków obcych oraz frisbee. Obecnie nadal pracuje w Egnyte, ale już jako Production Engineer.

 • 19:30 Prelekcja#2: ”Kapitanie Kusto, ile mamy Mocy? - PowerShell, PowerBI i Kusto Query Language” - Mateusz Czerwniawski

  Azure Log Analytics - z czym to się je i po co nam ta usługa? Czy może być alternatywą dla Opsów do zbierania danych? Jak w kilku krokach cieszyć się dobrodziejstwem always-on, always-available logów? Czy Azure Log Analytics działa tylko z chmurami, czy także ze starymi dobrymi on-premises? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i inne pytania, to przyjdźcie na prelekcję.

  Mateusz Czerniawski jest współzałożycielem polskiej grupy entuzjastów PowerShella. Każdego dnia, jak każdy SysOp, ratuje świat. Od ponad 10 lat zbiera doświadczenie w takich obszarach, jak infrastruktura, Hyper-V, ActiveDirectory, Office 365 i wszystko, co z tym związane. Prywatnie Mateusz jest ojcem dwójki dzieci, zapalonym graczem i entuzjastą bezpieczeństwa.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂