Eventy

20.02
2020

SysOps/DevOps Poznań MeetUp #12

OLX, ul. Królowej Jadwigi 43

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwunasty MeetUp w Poznaniu!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Zewnętrzne usługi bezpieczeństwa - oszczędzają mój czas i mi raportują.`` – Artur Markiewicz

  Monitorowanie środowiska, wykrywanie incydentów czy korelowanie zdarzeń wymaga ciągłej pracy. Wiele osób czynności te wykonuje samodzielnie, warto jednak zamienić to czasochłonne działanie w usługę zewnętrzną. Z prezentacji uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób mogą ułatwić swoją pracę i zwiększyć skuteczność działań.

  Artur Markiewicz od kilku lat jest zaangażowany w budowanie świadomości zagrożeń oraz koordynuje projekty związane z bezpieczeństwem. Dzięki jego pracy użytkownicy popełniają mniej błędów i rozumieją zasady bezpieczeństwa, a działy IT mają lepsze narzędzia do pracy. Potrafi w prosty sposób przekazać trudne zagadnienia i wyjaśnić, dlaczego bezpieczeństwo jest ważne.

 • 19:45 Prelekcja#2: „Autoskalowalna infrastruktura CI/CD zbudowana na Kubernetesie i Gitlabie``– Mateusz Kamycki i Paweł Jankowiak

  W tych czasach prawie każda organizacja korzysta z CI/CD, automatyzacji czy tworzenia wielu środowisk testowych. DevOpsi z Merixstudio pokażą, jakie mieli wyzwania ze swoją infrastrukturą i tymi zagadnieniami oraz opowiedzą, jak im podołali. Zdradzą też dlaczego wybrali akurat Kubernetesa, Google Clouda, Gitlaba i zaprezentują konkretne rozwiązania w tych technologiach. Oprócz tego uczestnicy będą mogli zobaczyć, jak sprawić, aby taka infrastruktura skalowała się wraz z rozwojem organizacji i jej potrzeb.

  Mateusz Kamycki pracuje w Merixstudio jako DevOps Engineer Manager. W codziennej pracy skupia się na optymalizacji kultury DevOps, tworzeniu struktury i systemów CI/ CD oraz utrzymaniu CI workflow. Jak sam twierdzi - kocha automatyzację oraz… czysty kod. Lubi także identyfikować i szukać rozwiązań dla wszelkich problemów. Prywatnie to wielki fan perkusji, który opuścił piękny Poznań i na co dzień pracuje z Bydgoszczy.

  Paweł Jankowiak to Devops Engineer z szeroką wiedzą techniczną w różnorodnych obszarach - swoją przygodę w branży rozpoczął od programowania w języku PHP. Obecnie współtworzy zespół DevOps i pracuje dla międzynarodowych klientów, którzy chwalą jego skuteczność i doceniają poszukiwania automatyzacji powtarzalnych zadań. Paweł dużą wagę przywiązuje do przejrzystości i czytelności kodu, dbając o jakość dostarczanych projektów. W wolnych chwilach ćwiczy lub odkrywa stare poznańskie bunkry.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂