Eventy

16.11
2023

SysOps/DevOps Poznań MeetUp #15

biuro Egnyte, ul. Baraniaka 6, I piętro

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na piętnasty MeetUp w Poznaniu!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Droga od NoOps do DevOps i z powrotem: Czy to ma sens i jak zmierzyć sukces takiej transformacji?” - Łukasz Przybył

  Dołączając do jednej z firm Łukasz miał za zadanie rozwinąć kulturę DevOps i wesprzeć zespoły programistyczne specjalistami z zakresu infrastruktury, których wcześniej w firmie nie było. Tworząc nowy zespół SRE miał przed sobą kilka wyzwań. Przy ograniczonym budżecie i sześciu zespołach deweloperskich do wspierania postanowili postawić na automatyzację i wzmocnienie samodzielnych działań zespołów programistycznych. W tej prezentacji podzieli się podejściem, które wybrali oraz sposobem, w jaki mierzyli jego sukces. Poza standardowymi metrykami z zakresu SRE (SLA, time-to-deploy, wydajność) dodali jeszcze jedną: odpowiedzialną za samodzielność zespołów i w oparciu o nią planowali cele kwartalne.

  Łukasz Przybył - menadżer techniczny, który lubi ułatwiać sobie pracę przy pomocy automatyzacji. Po godzinach DevOps rozwijający kilka projektów w Pythonie. Organizator DevOpsDays Poznań i prelegent wydarzeń.

 • 19:20 Prelekcja #2: „Droga do najszybszego i najtańszego systemu dystrybucji/synchronizacji plików” - Tomasz Szuster

  Tomasz podczas swojej prezentacji poruszy m.in. aspekty dotyczące: Serverless vs Serverfull, Serverless first lub serverless only, Kubernetes vs ECS. Podzieli się lekcjami z drogi, którą przebył, aby stworzyć optymalne kosztowo oraz operacyjnie rozwiązanie replikujące ponad 20 mln plików miesięcznie między wieloma regionami AWS.

  Tomasz Szuster - specjalista z wieloletnim doświadczeniem w chmurze AWS. Fan IoT i e-bikeów. Twórca społecznościowego serwisu monitorującego jakość powietrza airmonitor.pl

 • 20:15 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Location
biuro Egnyte, ul. Baraniaka 6,Poznań
Starting on
16 listopad 2023
Ending on
16 listopad 2023
Offer Price
Pobierz raport