Eventy

21.03
2024

SysOps/DevOps Poznań MeetUp #17

biuro Tpay, pl. Władysława Andersa 3, piętro 17

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na siedemnasty MeetUp w Poznaniu!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Zanurz się w Kubernetes Storage, czyli jak optymalnie wykorzystać możliwości, jakie oferuje Kubernetes w dziedzinie przechowywania” - Mateusz Farynowicz

  Kubernetes jest nadal wdrażany w organizacjach, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jak zarządzać jego pamięcią. Zanurzymy się w w aspekty zarządzania dyskami i magazynowaniem w Kubernetesie. Poznamy technologie związane z przechowywaniem danych, eksplorując różnorodne rozwiązania dostępne w ekosystemie. Podczas prezentacji przedstawione zostaną różne podejścia oraz sposoby magazynowania danych w Kubernetesie oraz zastosowanie pojedynczego PersistentVolumeClaim(PVC) w Deploymencie oraz StatefulSet bazujac na różnych przykładach. Po tej prelekcji będziecie mogli bezpiecznie i wielokrotnie uruchamiać obciążenia stanowe oraz bezstanowe bezpośrednio w klastrach Kubernetesa.

  Mateusz Farynowicz - DevOps z 7-letnim stażem w IT. Lubi optymalizować wdrażać i utrzymywać, co sprawia, że jego podejście do projektów jest zawsze ukierunkowane na efektywność i skalowalność. Przez lata pracy nad projektami w obszarze chmur obliczeniowych, zdobył wiedzę i umiejętności w zakresie usług oferowanych przez platformy m.in. AWS i Azure. Posiada obszerną wiedzę z zakresu zarządzania kontenerami i orkiestracją, wykorzystując technologie takie jak Kubernetes.

 • 19:20 Prelekcja #2: „Przychodzi DevOps do startupu” - Łukasz Durak

  Poznajcie historię Łukasza, który jako doświadczony inżynier dołączył do przedsiębiorstwa na granicy startupu i korporacji. Podczas prezentacji zostaniecie zapoznani z wyzwaniami, jakie napotkał w nowym środowisku. Łukasz omówił aspekty techniczne i organizacyjne związane z tą przejściową sytuacją. Nie przegapcie okazji, by dowiedzieć się, jak doświadczony inżynier radzi sobie w dynamicznym środowisku oraz jakie cenne lekcje możemy wyciągnąć z jego doświadczeń.

  Łukasz Durak - pasjonat nowoczesnych technologii oraz szeroko pojętej branży IT. Motywują go zarówno wyzwania, jak i możliwość eksploracji nowych obszarów. Od pięciu lat związany z obszarem DevOps, obecnie w nowej roli, łączącej aspekty techniczne z przywództwem. Jego celem jest nieustanne doskonalenie procesów oraz inspirowanie zespołu do osiągania wybitnych wyników.

 • 20:15 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Poznań MeetUp #17
Location
biuro Tpay, pl. Władysława Andersa 3,Poznań,
Starting on
21 marzec 2024
Ending on
21 marzec 2024
Offer Price
Pobierz raport