Eventy

16.05
2024

SysOps/DevOps Poznań MeetUp #18

biuro Tpay, pl. Władysława Andersa 3, piętro 17.

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na osiemnasty MeetUp w Poznaniu!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Optymalizacja i zarządzanie chmurą za pomocą Azure Advisor” - Artur Molendowski

  Azure Advisor to usługa zarządzania w chmurze, która pomaga użytkownikom optymalizować zasoby Azure. W swojej prezentacji Artur pokaże, jak ta usługa może pomóc w optymalizacji wydajności, bezpieczeństwa, kosztów i niezawodności zasobów Azure. Podczas wprowadzenia do Azure Advisor zostaną omówienie podstawowe funkcje i korzyści z korzystania z tej usługi. Porozmawiamy także o optymalizacji wydajności i zarządzaniu kosztami. Dowiemy się również, jak Azure Advisor pomaga poprawić wydajność aplikacji, analizując konfigurację i wykorzystanie zasobów oraz jak pomaga zidentyfikować możliwości oszczędności kosztów, sugerując zmiany w konfiguracji lub skali. Zwrócimy uwagę na temat utrzymania zasobów w bezpieczeństwie i zgodnie z najlepszymi praktykami, a na koniec nasz prelegent pokaże, jak zwiększyć niezawodność aplikacji, identyfikując potencjalne punkty awarii i sugerując poprawki.

  Artur Molendowski - Microsoft Azure MVP, Microsoft Certified Trainer (MCT). Na co dzień wykorzystuje usługi Microsoft Azure. Buduje i programuje roboty z klocków Lego. Prowadzi podcast „Chwila dla Admina” (chwiladlaadmina.pl) skupiający się szeroko na obszarach IT i nowych technologii. Organizator meetupów Microsoft Azure User Group Poland, prelegent na konferencjach i webinarach.

 • 19:20 Prelekcja #2: „Technologia eBPF i jej zastosowanie na przykładzie Cilium” - Łukasz Adamski

  eBPF (enhanced Berkeley Packet Filter) jest z nami już ponad 10 lat, jednak wciąż dynamicznie się rozwija i zyskuje na adopcji w wielu otwartych i komercyjnych produktach. Podczas wystąpienia prelegent opowie krótko o aktualnym statusie rynku CNI (Container Network Interface) oraz o eBPF na przykładzie Cilium. Odpowie na pytanie, jak ta technologia rewolucjonizuje bezpieczeństwo i zarządzanie sieciami. Przyjrzymy się także praktycznym przykładom zastosowania eBPF i Cilium w rzeczywistych środowiskach produkcyjnych oraz omówimy potencjalne korzyści i wyzwania związane z ich wdrożeniem.

  Łukasz Adamski - ekspert IT z wieloletnim doświadczeniem budowania i zarządzania zespołami technologicznymi. Jego główne zainteresowania zawodowe to automatyzacja i bezpieczeństwo procesów wytwarzania oprogramowania, niezawodność systemów informatycznych oraz programowanie. Posiada bogate doświadczenie w obszarach Kubernetes, Amazon Web Services, Microsoft Azure i Google Cloud Platform. W swojej karierze budował i był na czele zespołów w obszarach DevOps, DevSecOps i Site Reliability Engineering.

 • 20:15 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Poznań MeetUp #18
Location
biuro Tpay, pl. Władysława Andersa 3,Poznań,
Starting on
16 maj 2024
Ending on
16 maj 2024
Offer Price
Pobierz raport