Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dziewiętnasty MeetUp w Poznaniu!
19.092024
biuro OLX, Business Link Maraton, ul. Królowej Jadwigi 43, 4. piętro
Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dziewiętnasty MeetUp w Poznaniu!
W dobie dynamicznego rozwoju technologii chmurowych, architektur opartych na mikroserwisach, jak i również w ciągłym dążeniem biznesu do wzrostu, często mierzymy się z wyzwaniami wynikającymi z rozrostu środowisk, zespołów, produktów. Platform Engineering - koncepcja tworzenia lub wdrażania gotowych narzędzi platformowych oferujących szerokie spektrum abstrakcji na problemy wielu kategorii jest bardzo interesującym podejściem, które pozwala nam być bardziej efektywnymi w naszej codziennej pracy. Podczas prezentacji Maciej podzieli się podejściem do Platform Engineering w OLX. Zapoznacie się z bardzo wysokopoziomową transformacją ich zespołów SRE do zespołów platformowych, modelem współpracy pomiędzy zespołami platformowymi, procesami decyzyjnymi, modelem wsparcia deweloperów oraz finalnie - z przykładami narzędzi, które wdrożyli lub napisali. Opowie także o wyzwaniach wynikających z tego podejścia oraz o tym, jak starają się stawiać im czoła.
Maciej Sobkowiak - w IT od ponad 11 lat, swoją karierę zaczynał jako full-stack developer. Od czasów licealnych jego pasją było jednak tworzenie i zarządzanie serwerami, co skłoniło go do zmiany ścieżki kariery na DevOps/SRE, który zawodowo praktykuje od ponad 9 lat. W swojej pracy specjalizuje się w szerokim spektrum zagadnień związanych z rozwiązywaniem problemów w systemach rozproszonych dużej skali, automatyzacją, telemetrią i monitoringiem. Od dłuższego czasu zajmuje się także problemami bardziej wysokopoziomowymi - organizacją zespołów, projektowaniem architektur, procesami decyzyjnymi, projektowaniem produktów na problemach managerskich kończąc. Od ponad półtora roku jest Principal SRE w grupie OLX.
W dobie ogromnego zainteresowania technologią AI i dynamicznego rozwoju tej dziedziny, warto wykorzystać narzędzia AI, aby usprawnić codzienną pracę programistów. Narzędzia te oferują szerokie spektrum możliwości - od automatyzacji zadań, przez analizę i optymalizację kodu, po zarządzanie projektami i wsparcie zespołowe. Podczas prezentacji dowiecie się, jak te narzędzia wspierają codzienną pracę programistów, poprawiają efektywność i jakość kodu oraz jak są one integrowane w procesach. Adam przedstawi konkretne przykłady narzędzi AI, które wdrożył wraz z zespołem oraz wyzwania, z którymi się zmierzyli.
Adam Hakowski - w trakcie studiów zaczął swoją przygodę z programowaniem, specjalizując się w systemach ERP. Po przejściu drogi od stanowiska Junior Developera do roli Team Leadera, zdecydował się założyć firmę, która specjalizuje się w usprawnianiu procesów biznesowych i tworzeniu dedykowanych rozwiązań technologicznych. Adam wraz z zespołem tworzy kompleksowe rozwiązania technologiczne, które obejmują wszystko od integracji systemów ERP, przez rozwój aplikacji, po implementację zaawansowanych modeli uczenia maszynowego.
Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.
Partnerami wydarzenia są:
Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:
Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.
SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.