fbpx

Eventy

12.04
2018

SysOps/DevOps Poznań MeetUp #3

OLX, ul. Królowej Jadwigi 43

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzeci MeetUp w Poznaniu!

 • 18:00 networking
 • 18:15 Prelekcja #1: Automatyzacja deploymentu wirtualnych maszyn z Windows Serwer?!” – Daniel Pijanowski

  Podczas prezentacji Daniel pokaże jak można zautomatyzować proces dostarczania wirtualnych maszyn Linux/Windows. Dowiecie się jak został zbudowany ekosystem, na którym pracuje oraz z jakich narzędzi korzysta jego zespół. Dlaczego zdecydowali się na użycie Puppeta do tego celu?
  Daniel Pijanowski to SysAdmin w Allegro, specjalizujący się w systemach wirtualizacyjnych oraz systemach z rodziny Microsoft Windows. Wolny czas dzieli między rodzinę, a piwowarstwo domowe 🙂

 • 19:45 „Prometheus & Ansible – czyli jak łatwo zarządzać monitoringiem nowej generacji” – Paweł Krupa, Roman Demachkovych

  Hypervisor? VM? Laptop? Raspberry Pi? Prometheus może monitorować je wszystkie! Ale czy chcesz poświęcać mnóstwo czasu na konfigurację, zarządzanie, wdrażanie i zabezpieczanie aplikacji na wszystkich tych platformach? Nie łatwiej byłoby gdyby ktoś już to zrobił, potwierdził produkcyjnie, abyś Ty mógł tylko nacisnąć Enter i *poof* monitoring gotowy? Teraz już możesz! Dzięki rolom Ansible stworzonym przez Cloud Alchemy, wcielonym do oficjalnych dokumentacji Grafany oraz Prometheusa i użytym m.in. do stworzenia infrastruktury konferencji FOSDEM i Ty możesz mieć u siebie najnowszy system monitoringu!
  Paweł Krupa (@paulfantom): Lead DevOps Engineer, automatyzacja to jego pasja. Poczynając od sterowników PLC poprzez inteligentne budynki, a kończąc na uproszczaniu zarządzania infrastrukturą serwerową przy użyciu Ansible’a. Uważa, że poprawne zautomatyzowanie czegokolwiek wymaga również odpowiedniego monitoringu, co skutkuje udzielaniem się w takich projektach jak netdata, prometheus, czy też grafana.
  Roman Demachkovych: DevOps Engineer doświadczony w zabezpieczaniu i wdrażaniu oprogramowania w chmurach, a także w monitoringu usług. Nie lubi monotonii i automatyzuje wszystko co się da. W nieskończoność może rozmawiać o górach i pszczelarstwie.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂