fbpx

Eventy

07.06
2018

SysOps/DevOps Poznań MeetUp #4

OLX, ul. Królowej Jadwigi 43

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czwarty MeetUp w Poznaniu!

 • 18:00 networking
 • 18:15 Prelekcja #1: “Budowanie skalowanego środowiska IT z wykorzystaniem platformy Azure” – Sławomir Stanek

  Jednym z największych wyzwań współczesnego IT jest zapewnienie skalowalności budowanych rozwiązań. Podczas prelekcji zostaną przedstawione techniczne możliwości chmury publicznej Azure do ich realizacji. Poszukamy również odpowiedzi na pytanie, dlaczego chmura publiczna w Polsce rozwija się wolniej niż w krajach UE i co my możemy z tym zrobić.

  Sławek Stanek – od 12 lat zawodowo zajmujący się IT, MVP w kategorii Microsoft Azure, Senior Cloud Architect w Nordcloud. Lider grupy Microsoft Azure User Group w Poznaniu. Pasjonat technologii Microsoft, w obszarach chmury prywatnej i publicznej. Jako promotor nowoczesnych rozwiązań Data Center każdego dnia opowiada o konieczności rozwoju technologii informatycznych. Prywatnie pasjonat aktywnego wypoczynku szczególnie sportów zimowych.

 • 19:30 Prelekcja #2: „Monitoring – Głębsza analiza kontynuująca tematy z poprzednich spotkań” – Robert Kubiś

  Podczas prezentacji Robert postara się kontynuować temat monitoringu zaczęty na poprzednich spotkaniach. Pogłębimy aktualną wiedzę, poruszymy tematy automatyzacji, oraz utwierdzimy się, że monitoring to nie tylko narzędzia.
  Robert Kubiś to DevOps engineer w Egnyte, specjalizujący się w projektowaniu i automatyzacji systemów monitoringu. Uważa, że nie da się usprawniać procesów i rzeczy bez poprzedniego ich zmierzenia. Wolny czas spędza jeżdżąc motocyklem lub na rolkach.

 • 20:45 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂