Eventy

25.10
2018

SysOps/DevOps Poznań MeetUp #5

OLX, ul. Królowej Jadwigi 43

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na piąty MeetUp w Poznaniu!

 • 18:00 networking
 • 18:15 Prelekcja #1: “Wprowadzenie do terraforma” – Mikołaj Młodzikowski

  Terraform jest jednym z narzędzi wykorzystywanych do organizacji IaC (Infrastructure as a Code). Podczas prelekcji zostaną przedstawione podstawowe przypadki użycia terraforma w rozwiązaniach chmurowych i softwerowych. W celu głębszego zrozumienia narzędzia jakim jest terraform. Zaprezentowany zostanie również język HCL (HashiCorp Configuration Language) i jego możliwości względem klasycznej konfiguracji YAML/JSON. Na końcu wszystko zostanie zwieńczone małym demo na Digital Ocean oraz prostą integracją z Ansiblem, by pokazać jak terraform przydaje się również w provisioningu.

  Mikołaj pracuje jako DevOps w firmie Apptension, jest równocześnie też połową całego zespołu operacyjnego. Do jego głównych zadań należy opieka nad AWSową częścią setupu, automatyzacje systemów CI/CD (jenkins/drone + integracje). Dodatkowym, nieoficjalnym obowiązkiem jest naprawianie wszystkich zepsutych projektów korzystając z magii basha :D. Po pracy interesuje się lingwistyką.

 • 19:30 Prelekcja #2:  “Twój ‘wyjątkowy’ projekt – czyli rzecz o tworzeniu rozwiązań których nie potrzebujesz” – Tomasz Krzyżanowski

  Żyjemy w czasach w których branża IT rośnie jak na drożdżach, ludzi jest zawsze za mało, Ci którzy są dostępni są do douczenia, a studenci którzy potrafią wyjść z VIMa, w zasadzie mogą urządzać walki HRów, co nie przeszkadza nam w tworzeniu rozwiązań których za 2-4 miesiące będziemy nienawidzić. Ta prelekcja jest poświęcona refleksji nad tym jak dzisiaj podchodzimy do projektowania systemów i jak niskim kosztem możemy to robić lepiej.

  Entuzjasta OpenSource, młodszy majsterkowicz, tak o sobie mówi Tomek. Na co dzień konstruuje kawałki infrastruktury, dockeryzuje, automatuzyje i pertraktuje… z developerami. Lubię chmury i burgery.

 • 20:45 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂