Eventy

06.12
2018

SysOps/DevOps Poznań MeetUp #6

OLX, ul. Królowej Jadwigi 43

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na szósty MeetUp w Poznaniu!

 • 18:00 networking
 • 18:15 Prelekcja #1: “Case study of data analysis pipeline – Project Flamingo” – Paweł Maciejewski

  W czasie pierwszej prelekcji dowiecie się trochę o projekcie, który powstał z potrzeby zmian i automatyzacji procesów… OLX ma miliony użytkowników, którzy generują olbrzymie ilości danych trackingowych, które trzeba regularnie przetwarzać. Nadszedł czas kiedy wewnątrz organizacji zawitała kultura eksperymentacji i A/B testów. Podjęto wtedy decyzję o zautomatyzowaniu tego procesu – tak powstał Projekt Flamingo. W bliskiej współpracy z analitykiem i zespołem programistów została stworzona aplikacja oraz data pipeline do procesowania danych oraz serwowania ich użytkownikom. Paweł w swojej prezentacji przedstawi ten proces oraz zaznajomi Was z komponentami AWS i ich architekturą, a także jak tworzona jest i zarządzana architektura za pomocą terraforma.

  Paweł Maciejewski – Site Reliability Engineer at OLX. Od ponad roku jako SRE/DevOPS w Grupie OLX zajmuje się wsparciem zespołów w implementacji i zarządzaniu rozwiązaniami chmurowymi. Wielki fan podejścia CI/CD i Infrastructure as a Code. Przed tym, jako inżynier testów tworzył testy automatyczne i zarządzał CI/CD w wielu firmach. Prywatnie zapalony podróżnik i wielki fan kotów.

 • 19:30 Prelekcja #2:  “Jak z użytkownika stać się administratorem domeny Active Directory, czyli o uprawnieniach słów kilka” – Artur Mucha

  Na początku tego wystąpienia zostanie zaprezentowana koncepcja podwyższenia uprawnień ze zwykłego użytkownika do administratora domeny Active Directory. Ten prosty przykład ma na celu wprowadzić Was w temat zarządzania uprawnieniami oraz ich monitoringu. Następnie Artur przedstawi swoje przemyślenia i dobre praktyki na ten temat, oparte o wieloletnie doświadczenie w branży IT. Na koniec czeka na Was praca domowa – liczymy, że z chęcią każdy z Was do niej siądzie 🙂

  Artur Mucha – jak sam o sobie mówi: “Microsoft guy w świecie Ops”. Z branżą IT związany od ponad 10 lat. W przeszłości “pan informatyk od wszystkiego”, wykładowca na uczelni, lokalny administrator w poznańskim biurze globalnej korporacji, administrator AD w jednej z największych polskich spółek, a także (Dev)Ops w amerykańskim start-upie. W niedalekiej przyszłości inżynier chmury. Jego doświadczenie pokazuje, że żadnej pracy się nie boi i ciągle poszukuje nowych wyzwań. Prywatnie uwielbia układać puzzle, co także wpływa na podeście do pracy.

 • 20:45 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂