fbpx

Eventy

11.04
2019

SysOps/DevOps Poznań MeetUp #8

OLX, ul. Królowej Jadwigi 43

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na ósmy MeetUp w Poznaniu!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: “Orange Flexible Engine – nowy gracz na rynku chmurowym” – Marcin Kaczmarek

  Podczas prelekcji zostanie omówiona usługa chmurowa Orange Flexible Engine. Marcin przedstawi architekturę fizyczną i logiczną. Omówi też w kilku zdaniach wszystkie usługi dostępne w chmurze.

  Marcin Kaczmarek – doświadczony architekt rozwiązań IT, posiadacz wielu certyfikatów branżowych. Aktywny członek społeczności IT, prelegent, szkoleniowiec, konsultant pracujący dla największych organizacji w Polsce i Europie. Jego zainteresowania to Cloud, rozwiązania DC, strategie IT, wirtualizacji i architektura IT.

 • 19:45 Prelekcja#2: “Monitoring? Lubię to!” – Remigiusz Pospieszyński

  Trendu rozrostu infrastruktury nie da się zatrzymać. Każdego dnia uruchamiamy nowe VMki, fizyki czy endpointy. Każdą maszynę musimy obserwować, ale trzeba to robić z głową. Podczas prelekcji Remigiusz omówi najlepsze praktyki dotyczące monitoringu, opowie co robić, a czego absolutnie nie robić. Jednocześnie przypomni, że na końcu każdego systemu znajduje się człowiek i to on jest najczęściej najsłabszym jego ogniwem.

  Remigiusz Pospieszyński – od ponad 10 lat działa w branży IT i okolicach. Jako z natury leniwy człowiek stara się automatyzować wszystko, co tylko się da i propagować takie podejście w każdej organizacji dla której pracuje. Działał już dla Allegro, Egnyte i Cognifide, a obecnie – Tenesys. Jest wyznawcą Open Source, Linuxa oraz automatyzacji, a od pewnego czasu interesuje się CI/CD.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂