fbpx

Eventy

13.06
2019

SysOps/DevOps Poznań MeetUp #9

OLX, ul. Królowej Jadwigi 43

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dziewiąty MeetUp w Poznaniu!

 • 18:00 networking
 • 18:15 Prelekcja #1: “Monitorowanie miliarda zmian na mapie” – Przemysła Cichocki 

  Prezentacja opisująca infrastrukturę do monitorowania platformy wprowadzającej miliard zmian na mapie świata miesięcznie. Nie tylko o tym w jaki sposób zbierane jest aż 75 milionów metryk i dokumentów na godzinę, ale przede wszystkim jak na ich podstawie generowane są użytecznie sygnały pomagające skutecznie kształtować ruch, zapobiegać awariom i zapewnić SLA, a czasem także obudzić on-callowca (niestety).

  Dla Przemka Cichockiego zaczął się właśnie szósty rok pracy w TomTomie. Zaczynał jako product owner podczas migracji do nowego systemu produkującego mapy a obecnie, po migracji, pracuje jako architekt w zespole ‘Monitoring and alerting’.

 • 19:30 Prelekcja #2:  “Chaos engineering – Produkcyjne zastosowanie ECS Spot instance jako baza danych No-SQL oparta na InfluxDB na potrzeby monitoringu IoT” – Tomasz Szuster

  Instancje Spot w AWS są najmniej znaną formą zakupu maszyn wirtualnych w porównaniu do on-demand czy reserved. Wykorzystanie tych instancji ze względu na dość specyficzny charakter ich zachowania na produkcji jest jeszcze mniejszy. Największą zaletą instancji Spot jest cena porównywalna z instancjami reserved bez jakichkolwiek kontraktów. Podczas prelekcji zostaną poruszone takie informacje jak:
  – czym są Instancje Spot
  – ich wady oraz zalety
  – przykład zastosowania z prezentacją w konsoli AWS.

  8 lat, czyli całą podstawówkę, Tomasz Szuster przepracował jako SysAdmin (unix) oraz Enterprise Storage Admin w GSK. 3 lata temu zapuścił korzenie w AWS i certyfikował się dwukrotnie jako AWS Architect oraz Developer. Autor opensourcowego projektu monitorowania powietrza AirMonitor stworzonego w języku Python. Aktualnie Tomek pracuje po godzinach jako SRE w firmie zajmującej się IoT, gdzie pisze w Pythonie. Automatyzuje też środowisko AWS, nie po godzinach, pracuje jako DevOps Engineer w firmie Kynetec (znów stack AWS oraz python).

 • 20:45 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂