fbpx

Eventy

27.06
2019

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #42

Aviva w Gdański Business Center, ul. Inflancka 4b

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty drugi MeetUp w Warszawie!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Pierwsze kroki z Kubernetesem i ShinyProxy” – Maciej Korzeń

  W prezentacji Maciek przedstawi jak zaczęła się jego przygoda z Kubernetesem. Na potrzeby jednego z klientów musiał uruchomić testowy klaster, na którym uruchomił aplikację ShinyProxy. Korzystają z niej analitycy do udostępniania dashboardów. Opisane zostaną podstawowe założenia i pojęcia, opowiem co było trudnego i niespodziewanego. Zobaczycie też architekturę rozwiązania, które Maciek wdrożył w tym projekcie. Prezentacja skierowana jest do osób, które jeszcze nie zaczęły swojej przygody z Kubernetesem lub właśnie ją zaczynają.Maciej Korzeń – od wielu lat zajmuje się administrowaniem Linuksami i sieciami. To dla niego zarówno praca jak i pasja. Cały czas stara się rozwijać i podążać za aktualnymi trendami. Nie boi się zajmować rzeczami, które są poza jego główną specjalizacją (np. programowanie, web development, zarządzanie zespołem, Big Data, Data Warehouse). Dużą uwagę przykłada nie tylko do używanej technologii, ale też do dostarczania usług i rozwiązań, które rozwiązują problemy klientów. Aktualnie zajmuje się utrzymaniem takich aplikacji jak Hadoop, Kafka, Cassandra, MySQL, Kubernetes.
 • 19:45 Prelekcja #2: „Jak dostarczyć tanią i autoskalowalną infrastrukturę GitlabCI developerom” – Marcin Jasion, Daniel Król

  Gitlab z narzędzia do hostowania kodu, przeistoczył się w potężny kombajn dla projektów. Jednym z jego komponentów jest GitlabCI, który w intuicyjny sposób pozwala tworzyć pipeline`y do testowania i wdrażania aplikacji. Marcin i Damian zapraszają Was na prelekcję, gdzie przedstawią możliwe wzorce wdrożenia infrastruktury GitlabCI, które pozwolą zwiększyć wydajność tworzonych pipeline`ów.Marcin Jasion – na co dzień DevOps Engineer w Codility, w przeszłości full stack developer. Wielbiciel chmury i podejścia “try and destroy”. Praktykant podejścia fail fast, alergicznie uczulony na zdanie: “musimy dodać kolejne narzędzie, skoro nie możemy tego obecnie zaimplementować”.

  Daniel Król – Na co dzień admin aka DevOps w TouK, studiuje informatykę na PJATK. Uwielbia nowe technologie, pojęcie “infrastructure as code” i psucie wszystkiego co się da. Jeden z najmłodszych regularnych uczestników meetupu.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

codilime-logo

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂