Eventy

09.11
2017

SysOps / DevOps Warszawa MeetUp #25

Aviva w Gdański Business Center, ul. Inflancka 4b

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwudziesty piąty MeetUp, który odbędzie się w czwartek, 9 listopada o godz. 18:00 w budynku Avivy (Gdański Business Center, budynek C, ul. Inflancka 4b) w Warszawie.

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Apache Cassandra” - Tomasz Łasica

  Szansa na to, że w ciągu najbliższych kilku lat zetkniecie się z Apache Cassandra jest spora, bowiem to de facto standard w Enterprise dla baz NoSQL. Nie jest to specjalnie łatwa baza - bez znajomości kilku założeń architektonicznych życie z Cassandrą staje się nieznośne. Jednak ma spore możliwości, które najpewniej wprowadzą Cassandrę do większości systemów także w Polsce. Podczas prezentacji Tomek pokaże jak można postawić sobie klaster na laptopie i jak działa Cassandra, co w niej jest ciekawego i dlaczego staje się coraz popularniejsza. Opowie o podstawowych popełnianych błędach i niektórych problemach, z którym spotykają się użytkownicy.

  Od 2 lat Tomek pracuje jako Software Engineer in Test w DataStax (to firma stojąca za tym, że Cassandra weszła na salony). Głównie zajmuje się integracją Apache Cassandra i Apache Solr, czyli dodaniem do Cassandry wyszukiwania pełnotekstowego. Kibicuje idei software craftsmanship.

 • 19:45 Prelekcja #2: „Analiza włamań na serwery Klientów i ich strony - błędy w oprogramowaniu widziane od strony sysadmina” - Kamil Porembiński

  Ta prezentacja to przykłady włamań na serwery i aplikacje klientów. Jakie błędy popełniali programiści, co wrzucają użytkownicy na serwer i jak to widzą administratorzy od drugiej strony. Na podstawie swojego doświadczenia Kamil opowie o tego typu problemach, z jakimi spotkał się na przestrzeni 10 lat.

  Kamil jest architektem systemowym, administratorem Linuxa, a czasem Windowsa. Lubi tematykę security. Obecnie jest właścicielem firmy http://thecamels.org, zajmującej się projektowaniem systemów o wysokiej dostępności. Zajmuje się skalowaniem dużych aplikacji internetowych, wspieraniem startupów w kwestiach serwerowych. Prowadzi bloga viaxe.pl

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂

Pobierz raport