fbpx

Eventy

18.01
2018

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #27

Zapraszamy na kolejne spotkanie dla administratorów sieciowych i systemowych z cyklu SysOps/DevOps Polska, które odbędzie się w czwartek, 18 stycznia o godz. 18:00 w budynku Avivy (Gdański Business Center, budynek C, ul. Inflancka 4b) w Warszawie.

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: “Apache Kafka i Kafka Streams praktycznie” – Jacek Laskowski

  Przyjrzymy się wspólnie, gdzie i jak użyć możliwości Apache Kafka jako silnik komunikatów (message broker) oraz najświeższemu rozszerzeniu Kafka Streams API do przetwarzania strumieni komunikatów. Dwa osobne rozwiązania spod parasola Apache Kafka, które wspólnie pozwalają na zbudowanie bardzo efektywnych rozwiązań opartych na strumieniach. Podczas prezentacji dowiesz się:

  1. Jak uruchomić Apache Kafka (“z ręki” oraz korzystając z Dockera)
  2. Jak stworzyć aplikację w Kafka Streams w języku Scala (z sbt i IntelliJ IDEA)
  3. Jakie problemy czyhają na śmiałków korzystających z języka Scala (zamiast namaszczonej Javy)

  Jacek Laskowski jest niezależnym doradcą technicznym, konsultantem, programistą i instruktorem, który zajmuje się wyłącznie Apache Spark i Apache Kafka (z Kafka Streams). I tak przez ostatnie 3 lata. Można go znaleźć na twitterze, StackOverflow oraz na GitHubie.

 • 19:45 Prelekcja #2: “Prometheus 101” Łukasz Szczęsny

  Podczas prelekcji Łukasz przedstawi Prometheus-a – system open-source służący do monitorowania i powiadamiania o zdarzeniach. Pokaże jak z niego korzystać i porówna go z innymi narzędziami takimi jak Nagios czy Graphite. Będzie też trochę o jego doświadczeniach z monitoringiem i byciem “on-call”. Należy się też spodziewać live demo 😉
  Łukasz jest wielkim fanem Free and Open Source Software i Open Hardware. Współorganizuje spotkania Warszawskiej Grupy Użytkowników Linuksa. Jakiś czas temu zakochał się w automatyzacji i ta miłość trwa nadal.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂