fbpx

Eventy

22.02
2018

SysOps / DevOps Warszawa MeetUp #28

Aviva w Gdański Business Center, ul. Inflancka 4b

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwudziesty ósmy MeetUp, który odbędzie się w czwartek, 22 lutego o godz. 18:00 w budynku Avivy (Gdański Business Center, budynek C, ul. Inflancka 4b) w Warszawie.

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: “Anty-DDoSy na platformach gamingowych – o atakach, sektorze gier, serwerach” – Justyna Czybier-Paciorek i Jakub Słociński

  Do tej pory niedoceniana branża e-sportu, od paru lat przeżywa ogromny wzrost zainteresowania. Sam e-sport to pojęcie obejmujące każdą formę rozgrywki elektronicznej z elementem rywalizacji – jednak za tym stoi praca wielu ludzi oraz… ogromne pieniądze. Obecnie największym wrogiem e-sportu są ataki DDoS, dlatego w trakcie prezentacji skupimy się na omówieniu tego problemu. Poddamy analizie skuteczny system anty-DDoS w kontekście infrastruktury gamingowej, najczęściej spotykane rodzaje ataków, mechanikę ich działania oraz, co najważniejsze, jak się przed nimi ochronić.

  Kuba z Linuksem jest związany od ponad 15 lat i niewiele mniej z OVH. Zaprojektował i uruchomił platformę Content Delivery Network (CDN) w wielu ciekawych miejscach. Aktualnie wraz ze swoim zespołem tworzy platformę trasującą, czyli potocznie router. Organizuje spotkania sieciowe Net::IP we Wrocławiu, aby zachęcić do wymiany doświadczeń w tematach sieciowych.

  Gry komputerowe Justynę fascynowały zawsze. Prawdziwym punktem zwrotnym była pierwsza rozgrywka w Quake na osiedlowym LANie. Miłość do gier pozostała i dziś gra w Dotę2. Pracuje w OVH, wspiera zespół tworzący NET::IP we Wrocławiu, możecie ją spotkać na Targach Pracy i innych wydarzeniach.

 • 19:45 Prelekcja #2: “ Mój pierwszy Oracle. Od wyboru systemu operacyjnego po dobre praktyki bezpieczeństwa”  – Kamil Stawiarski

  W czasach powszechnego dostępu do informacji największą umiejętnością stała się sztuka prawidłowego formułowania pytań i odsiewania wystarczającej ilości błędnych odpowiedzi. Ta sesja pomoże początkującym administratorom Oracle w wyeliminowaniu najpoważniejszych błędów wczesnego etapu zderzenia się z czerwonymi bazami danych. Kamil opowie o meandrach licencjonowania czerwonych baz danych.

  Kamil Stawiarski skłamał w swoim CV 13 lat temu, bo brakowało mu na piwo w akademiku – i tak zaczęła się jego przygoda z bazami danych Oracle. Obecnie stara sobie poradzić z prowadzeniem spółki ORA-600 DATABASE WHISPERERS której jest współwłaścicielem. Zdobywca tytułu Oracle ACE w kategorii Database Management & Performance i drugi na świecie Polak zaproszony do elitarnego stowarzyszenia Oracle OakTable. Prywatnie konwertuje pieniądze na podróże i sprzęt fotograficzny i jest wielkim fanem Terrego Pratchetta.

 • 21:00 Pizza i networking

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u: https://www.facebook.com/sysopspolska/

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂