fbpx

Eventy

10.05
2018

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #31

Aviva w Gdański Business Center, ul. Inflancka 4b

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty pierwszy MeetUp w Warszawie!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: “Jak przestałem się martwić i wyniosłem chmurę na kompa pod biurkiem” – Robert Konik

  Chmura jest modna i nowoczesna, to fakt. Ale czy na pewno jest rozwiązaniem dla wszystkich? Jak w przypadku wielu podobnych dylematów IT, odpowiedź brzmi: to zależy. Sprawdzimy jak może nam w tym pomóc zestaw małego DevOpsa.
  Robert Konik to Architekt/Admin/DevOps/SysOps/Psuja/Mądrala/Swiss Army Man, pracujący w YND Consult GmbH. Pierwsze spojrzenie – wygląda jakby urwał się z lekcji w gimnazjum. Na co dzień zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań IT. Ma na swoim koncie wiele zakończonych sukcesem projektów dla największych graczy na rynku e-commerce, media, IoT i FinTech.

 • 19:45 Prelekcja #2: “Let’s build! Budowanie bezserwerowej aplikacji opartej o sztuczną inteligencję oraz aplikacji globalnej w oparciu o chmurę obliczeniową AWS” – Tomasz Stachlewski

  W świecie serverless, godzina wystarczy, aby zbudować nie jedną, ale nawet dwie aplikacji typu Serverless – podczas tej sesji Tomek postara się to udowodnić. W pierwszej części zbuduje aplikację, która zgodnie z obecnym trendem, będzie wykorzystywała sztuczną inteligencję (w tym takie usługi jak: text-to-speech, image recognition, language detection), z którą na końcu sami porozmawiamy i która zrozumie co my do niej mówimy. W drugiej części prelekcji zostanie zbudowana aplikacja globalna, oparta o serwerownie zlokalizowane na dwóch różnych kontynentach, która naśladując Netflixa, będzie w stanie replikować swoje dane pomiędzy kontynentami i będzie odporna na ich niedostępność.
  Tomek to starszy Architekt Systemów Chmurowych w Amazon Web Services. Na co dzień doradza Klientom w tworzeniu architektur systemów, które mają zostać zmigrowane lub utworzone w chmurze AWS i w pełni wykorzystywać możliwości jakie niesie ze sobą chmura. Doradza wielu wiodącym firmom (począwszy od startupów, po korporacje) z różnych branż tj. IT, telekomunikacja, finanse i inne.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂